Novak Djokovič sa po prílete do Dubaja dočkal vrelého privítania, absolvuje tu súťažnú premiéru

v kategórii: Tenis 0

Srba v januári vyhostili z Austrálie pred štartom prvého grandslamového turnaja sezóny pre nezrovnalosti súvisiace s ochorením COVID-19.

22.2.2022 (Webnoviny.sk) - Hviezdny srbský tenista Novak Djokovič do tohtosezónneho súťažného diania vstúpi až na budúcotýždňovom turnaji ATP v Dubaji v Spojených arabských emirátoch a po prílete do jeho dejiska sa dočkal vrelého privítania.

Tridsaťštyrriročný belehradský rodák od januárovej deportácie z Austrálie pred štartom prvého grandslamového turnaja sezóny Australian Open v Melbourne ešte nehral.

Od "protinožcov" ho vyhostili pre nezrovnalosti súvisiace s ochorením COVID-19, ktoré údajne prekonal v decembri. Djokovič odmieta očkovanie proti koronavírusu a hrozí mu, že hrať nebude ani na Roland Garros v Paríži či londýnskom Wimledone.

Zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu bude v Dubaji bojovať už o šiesty singlový titul na tomto podujatí. Po príchode do SAE smerovali jeho kroky na svetovú výstavu Expo 2020, kde jeden z pavilónov hostil akciu Djokovičovej nadácie, ktorej náplňou je vzdelávanie detí v Srbsku. "Som veľmi rád, že som súčasťou tejto scény," povedal Djokovič po tom, ako jeho manželka Jelena prezentovala aktivity nadácie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.