Nick Kyrgios sa opäť postaral o rozruch, po prehratom zápase obvinil divákov v Stuttgarte z rasizmu

v kategórii: Tenis 0

Austrálčan Nick Kyrgios v semifinále turnaja ATP v Stuttgarte prehral s Britom Andym Murraym.

14.6.2022 (Webnoviny.sk) - Austrálsky tenista Nick Kyrgios sa na turnaji ATP v nemeckom Stuttgarte postaral pri semifinálovej prehre s Britom Andym Murraym o ďalší škandál, po súboji totiž publikum obvinil z rasizmu na svoju osobu.

Kyrgios podľahol britskému veteránovi 6:7 (5), 2:6 a vzápätí na instagrame zverejnil správu, že z hľadiska počul ofenzívne pokriky na seba.

Kyrgios rozmlátil raketu

"Kedy sa toto skončí? Ešte ako dlho budeme počúvať z hľadiska rasistické pokriky. Rozumiem, že moje správanie na dvorcoch nie je dlhodobo príkladné, no slová ako 'ty mala čierna ovca' či 'sklapni a hraj' nie sú akceptovateľné. Ak by som na toto odpovedal, dostal by som pokutu," napísal Kyrgios.

V spomenutom súboji Austrálčan dostal trest v podobe loptičky pre súpera za nešportové správanie, keďže v prvom sete rozmlátil svoju raketu.

Čo si to povedal?

V druhom sete dokonca rozhodca pridelil celú hru Murraymu, keď Kyrgios do publika zakričal: "Čo si to povedal?" Po tomto treste si Austrálčan sadol a nepokračoval v zápase až do okamihu, kým sa neporozprával so supervízorom turnaja.

Andy Murray sa prebojoval do svojho prvého finále na tráve od Wimbledonu 2016, v nedeľu vyzve Taliana Mattea Berrettiniho. Pôjde o tretí vzájomný zápas, v predchádzajúcich dvoch si obaja súperi pripísali po jednom triumfe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.