Nadal po druhé športovcom roka

v kategórii: Tenis autor: Miloš Hiblár 0

Tenisový svet bol opäť poctený ziskom prestížneho titulu Lureus Sportsman of the Year.

A nezískal ho nikto iný ako legendárny španielsky tenista Rafael Nadal. Potom, čo sa Nadal vo štvrtok dostal do štvrťfinále Mutua Madrid Open, zaznamenal ďalšie víťazstvo, tentoraz však mimo tenisový dvorec. Večer bol Španiel vyhlásený Laureus Športovec roka 2021.

Nadal získal toto prestížne ocenenie už v roku 2011 a bol nominovaný v rokoch 2009, 2014, 2018 a 2020. Ďalšími nominovanými v tomto roku boli Joshua Cheptegei, Armand Duplantis, Lewis Hamilton, LeBron James a Robert Lewandowski.

Prestížna cena v oblasti športu

Svetová športová cena Laureus pre športovcov roka je každoročné ocenenie na počesť úspechov jednotlivých mužov zo sveta športu. Prvýkrát bola udelená v roku 2000 ako jedna zo siedmich základných ocenenie, ktoré boli udelené počas Laureus World Sports Awards.

Otváracom víťazom ocenenie bol americký golfista Tiger Woods, ktorý zakončil sezónu 1999 ôsmich víťazstvami, čo sa od roku 1974 nepodarilo žiadnemu hráči, vrátane majstrovstiev PGA. Na zozname víťazov dominujú tenisti s jedenástimi cenami, zatiaľ čo športovci a jazdci Formuly 1 vyhrali štyrikrát a golfisti dvakrát. S výnimkou Armstronga získala Laureus World Sports Award pre športovca roka iba deväť jednotlivcov od jej založenia. Roger Federer je držiteľom rekordu s najväčším počtom ocenení.

Ani športová cena neudržala Nadala v hre

Svetová jednotka teraz padla na začiatku dvoch antukových turnajov Masters pred grandslamovým turnajom v Paríži po tom, čo minulý mesiac vystúpila vo štvrťfinále Monte Carlo a potom zvíťazila v Barcelone.

Zverev na svojom obľúbenom povrchu nikdy neporazil "kráľa antuky", ale 24-ročný hráč nakoniec Nadal porazil v prekvapivom a dramatickom súboji, ktorý nepredvídali ani stávkové kancelárie na Slovensku. Posledný porážka Nadala na jeho obľúbenom antukovom povrchu iste poslúži ako rana na ceste za získaním rekordného 21. grandslamového titulu vo dvojhre na French Open - turnaji, ktorý vyhral už trinásťkrát.

Pre Zvereva sú to teraz tri víťazstvá s Nadalom za sebou, pričom všetky tri pozoruhodne prichádzajú v dvoch setoch. Tenisový svet bol pochopiteľne prekvapený z neuveriteľného vývoja udalostí a sám Rafael Nadal pripúšťa, že urobil "krok späť" po ohromujúce porážke vyrovnaných setov. Španiel pripustil, že jeho prehra 6: 4, 6: 4 s Nemec Zverev bola rozhodne spomalením, ale trvá na tom, že v priebehu tohto mesiaca bude mať veľa možností pre tréning a sa chystá získať 14. titul Roland Garros.

French Open už čoskoro, ale s odkladom

Medzi tým sa organizátori známeho French Open rozhodli k neočakávanému kroku. Bolo rozhodnuté o odložení tenisového turnaja o jeden týždeň, aby mali väčšiu šancu získať verejnosť a zistili, či budú zmiernená zdravotné obmedzenia zavedené kvôli aktuálnej situácii vo Francúzsku.

Organizátori oznamujú, že Roland Garros 2021 je odložený o jeden týždeň, aby sa nakoniec mohol hrať od 30. mája do 13. júna 2021, namiesto od 23. mája, ako bolo pôvodne v pláne. Ako už bolo spomenuté, halvními motívy na strane organizátorov je snaha zaistiť fanúšikom možnosť sledovať turnaj, aby akciu čo najlepšie využili ak by došlo k zmierneniu zdravotných obmedzení vzniknutých v dôsledku zdravotnej situácie, a preto budú môcť počas dvojtýždňovej akcie prijímať väčší počet divákov.