Martin Kližan sa po zranení dostal do Top 50, v budúcej sezóne chce prekonať svoje maximum

v kategórii: Tenis 0

Tenista roka 2018 na Slovensku sezónu ukončil na 41. mieste rebríčka WTA BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk).

Martin Kližan si vo štvrtok v rámci každoročnej ankety Slovenského tenisového zväzu (STZ) prevzal ocenenie Tenistka roka 2018 na Slovensku.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov 25. ročníka tejto bilančnej aktivity STZ sa konalo na galavečere v priestoroch Národného tenisového centra (NTC) v Bratislave.

Hráč TK Slávia STU Bratislava sa z prestížneho ocenenia tešil už šiestykrát. Viackrát sa medzi mužmi radovali už iba Dominik Hrbatý a Karol Kučera, ktorí majú po sedem víťazstiev.

Z nuly do Top 50

Zverenec Dominika Hrbatého vyslovil spokojnosť s rokom 2018, v ktorej úspešne naštartoval svoj návrat do širšej svetovej špičky. "Sezóna dopadla na jednotku. Samozrejme, že tam mohli byt aj lepšie výsledky, mohol som mat aj vyššie postavenie v rebríčku. Keď sa na to človek pozrie triezvo, z tej nuly, kde som bol, po zranení som veľmi dlho nehral. Z druhej stovky som sa dostal do Top 50. Takže si myslím, že to bola výborná sezóna," uviedol 29-ročný Kližan.

V úvode sezóny sa zaskvel skvelými výkonmi na antukovom turnaji v španielskej Barcelone. Po úspešnom zvládnutí kvalifikácie sa v hlavnej súťaži dostal až do štvrťfinále, v ktorom nestačil na kráľa antuky Španiela Rafaela Nadala. Na ceste medzi najlepšiu osmičku zdolal aj Srba Novaka Djokoviča, ktorý sa rovnako ako slovenský reprezentant vracal po zranení.

"Mal som za sebou mnoho intenzívnych tréningov. Tvrdo som ´makal´ s Dominom a kondičným trénerom. To bol základ úspechov, lebo keď človek poctivo pracuje, úspech sa vždy dostaví," skonštatovala aktuálna slovenská mužská jednotka.

Svoje emócie už vie kontrolovať

S blížiacim sa koncom roka môže celú uplynulú sezónu hodnotiť pozitívne. V koncoročnom poradí rebríčka ATP mu patrí 41. miesto a v nasledujúcej sezóne by rád atakoval svoje kariérne maximum (24. miesto z roku 2015, pozn.).

"Mal som počas sezóny veľa dobrých turnajov. Prvým takým bol challenger v Indian Wells, na ktorom som dokázal triumfovať. Po ňom som sa viac uvoľnil a odvtedy som podával veľmi dobré a stabilné výkony. Škoda, ze som pre moje postavenie v rebríčku nemohol zasiahnuť ani do kvalifikácií na veľkých turnajoch. Budúci rok však budem všade v hlavnej súťaži. Verím teda, že prídu dobré výsledky a dúfam, ze sa dostanem až do záverečných kôl. Dokázať sa to dá iba tvrdým tréningom a zodpovednosťou. Ak to zvládnem a budem zdravý, neviem prečo by som nemohol prekonať svoje rebríčkové maximum," povedal Kližan

Vyjadril sa aj k celkovej zmene prístupu k tenisu, keďže už dokáže lepšie kontrolovať svoje emócie na kurte. "Už som trochu starší. Samozrejme, človek sa vekom vyvíja, je pokojnejší, čo je aj môj prípad. Na niektoré situácie dokážem reagovať s väčším pokojom," dodal na záver Kližan.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.