Kvitová je po druhý raz celkovou víťazkou na turnaji v Sydney, má už 26 titulov na okruhu WTA

v kategórii: Tenis 0

Dvadsaťosemročná Kvitová si pripísala 26. turnajový titul v kariére, aktuálne predĺžila sériu víťazných finálových účastí na osem. SYDNEY 12. januára (WebNoviny.sk).

head>SYDNEY 12. januára (WebNoviny.sk) – Česká tenistka Petra Kvitová sa po druhý raz v kariére teší z celkového triumfu na turnaji WTA Premier Sydney International v austrálskom Sydney.

V sobotňajšom finále si Kvitová nasadená ako piata poradila s Austrálčankou Ashleigh Bartyovou 1:6, 7:5, 7:6 (3). Zápas trval 2:20 h a neskoršia víťazka sa dostala zo stavu 0:3 v treťom sete. Nastrieľala dovedna 31 víťazných úderov.

Dvadsaťosemročná Kvitová si pripísala 26. turnajový titul v kariére, aktuálne predĺžila sériu víťazných finálových účastí na osem. Vo finále dosiaľ naposledy neuspela v Luxemburgu ešte v roku 2016. V pondelkovom singlovom rebríčku WTA bude figurovať na šiestom mieste, doteraz bola ôsma.

"Ospravedlňujem sa, že som ti vzala titul v domácom prostredí," prihovorila sa Kvitová Bartyovej na slávnostnom ceremoniáli po zápase. "Ďakujem všetkým fanúšikom za podporu počas dlhých dní na tomto turnaji," dodala dvojnásobná olympijská víťazka podľa idnes.cz.

Sydney – finále

Dvojhra - finále: 

Petra Kvitová (ČR-5) - Ashleigh Bartyová (Aus.) 1:6, 7:5, 7:6 (3)

Štvorhra - finále:

Aleksandra Kruničová, Kateřina Siniaková (Srb./ČR) - Eri Hozumiová, Alicja Rosolská (Jap./Poľ.) 6:1, 7:6 (3)© SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.