Kužmová si po boku Švajčiarky Bencicovej zahrá na Roland Garros aj druhé kolo štvorhry

v kategórii: Tenis 0

S Bencicovou si Kužmová vyskúšala štart v debli na aprílovom turnaji vo švajčiarskom Lugane, kde prehrali až v súboji o postup do finále. (WebNoviny.sk).

Slovenská tenistka Viktória Kužmová a Švajčiarka Belinda Bencicová postúpili do 2. kola štvorhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (dotácia 18 232 000 eur, antuka).

Vo štvrtkovom stretnutí 1. kola zdolali francúzsku dvojicu Chloé Paquetová, Pauline Parmentierová 7:5, 5:7, 6:4. V 2. kole ich preverí austrálsko-bieloruský tandem Ashleigh Bartyová, Viktoria Azarenková.

Vlani štartovala 21-ročná Kužmová v Paríži vo štvorhre v dvojici so skúsenejšou krajankou Magdalénou Rybárikovou. Ich konečnou bolo 2. kolo.

S Bencicovou si Kužmová vyskúšala štart v debli na aprílovom turnaji vo švajčiarskom Lugane, kde prehrali až v súboji o postup do finále.

Na začiatku februára sa Kužmová dostala po boku Rusky Anny Kalinskej až do finále na turnaji WTA v Petrohrade, kde však ešte slovensko-ruská dvojica neuspela.

Všetko si vynahradili pred necelým mesiacom na turnaji v Prahe, kde vo finále zdolali skúsený americko-český pár Nicole Melicharová, Květa Peschkeová 4:6, 7:5, 10:7 (zápasový tajbrejk) a pripísali si na svoje konto premiérový deblový titul na okruhu WTA.

Roland Garros

  • štvorhra žien - 1. kolo
Belinda Bencicová, Viktória Kužmová (Švaj./SR) - Chloé Paquetová, Pauline Parmentierová (Fr.) 7:5, 5:7, 6:4

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.