Kučová sa na turnaji WTA v Gdyni prebojovala do štvrťfinále, súperku zdolala do troch hodín

v kategórii: Tenis 0

Šancu na štvrťfinálovú účasť na hlavných okruhoch majú aj Viktória Kužmová a Andrej Martin.

23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská tenistka Kristína Kučová sa na turnaji WTA v poľskej Gdyni prebojovala už do štvrťfinále dvojhry žien. Tridsaťjedenročná bratislavská rodáčka na poľskej antuke vyradila v 2. kole desiatu nasadenú Rumunku Irinu Mariu Barovú, za 173 minút ju zdolala 3:6, 7:5, 6:4.

Zápas sa začal už v stredu, no v treťom sete ho museli prerušiť a dohrávali ho až vo štvrtok. Slovenka dohrávku zvládla a v piatkovom štvrťfinále vyzve Gruzínku Jekaterinu Gorgodzeovú.

Šancu na prienik do štvrťfinále rovnakého podujatia má aj Viktória Kužmová, ktorá si ešte vo štvrtok zmeria sily s belgickou hráčkou narodenou na Ukrajine Marynou Zanevskou.

Na turnaji ATP v chorvátskom Umagu sa vo štvrtok predstaví Andrej Martin, ktoré v boji o štvrťfinále čaká 18-ročný Španiel Carlos Alcaraz.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.