Kristína Kučová po vyše polročnej absencii mieri na turnaj v Sydney

v kategórii: Tenis 0

Kristína Kučová sa naposledy súťažne predstavila na Wimbledone, kde v 2. kole prehrala s Timeou Bacsinszkou. BRATISLAVA 1. decembra (WebNoviny.sk).

Slovenská tenistka Kristína Kučová (27) začne novú sezónu v januári na turnaji WTA v Sydney.Bude to pre ňu obnovená premiéra po vyše polročnej nútenej pauze zavinenej operáciou pravého kolena a z toho plynúcej potrebnej rehabilitácie.Nechala si zmraziť renking


Neskôr by nemala chýbať ani na prvom grandslamovom vrchole Australian Open v Melbourne. A to aj napriek tomu, že momentálne figuruje až na 247. priečke rebríčka WTA vo dvojhre.

Ešte pred operáciou pre SITA uviedla, že si nechala zmraziť renking a po návrate bude figurovať na 95. mieste, preto si bude môcť zahrať v Melbourne Parku.Oba základné údery obojručne hrajúca mladšia zo sestier Kučových bola v minulosti najvyššie na 71. pozícii vo svetovom renkingu WTA. "Plánujem vyskúšať kvalifikáciu v Sydney a následne sa presuniem do Melbourne, kde si zahrám hlavnú súťaž," potvrdila Kristína Kučová pre portál tenisovysvet.takurcitee.sk.Naposledy hrala na Wimbledone


Rodená Bratislavčanka v aktuálnej sezóne odohrala len 20 zápasov. Zatiaľ naposledy sa súťažne predstavila na Wimbledone, kde v 2. kole prehrala so Švajčiarkou Timeou Bacsinszkou /1:6, 0:6/. Po turnaji na londýnskej tráve sa rozhodla podstúpiť artroskopický zákrok v Nemecku.Aktuálne sa už vrátila do tréningového procesu a postupne zvyšuje dávky v kondičnej aj hernej príprave. "Trénujem s kondičným trénerom Gabom Baranom a sparingom Dominikom Šprochom. Dva týždne som bola v Tatranskej Lomnici, momentálne trénujem v Bratislave," dodala K. Kučová pre portál tenisovysvet.takurcitee.sk.Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.