Kližan v prvom kole US Open vyzve Čiliča, Kužmová nastúpi proti Van Uytvanckovej

v kategórii: Tenis 0

Počet reprezentantov "spod Tatier" môže byť vyšší, keďže do finálového kola kvalifikácie postúpili Jana Čepelová, Kristína Kučová aj Lukáš Lacko.

23.8.2019 (Webnoviny.sk) - Belgičanka Alison Van Uytvancková bude súperkou slovenskej tenistky Viktórie Kužmovej v 1. kola hlavnej súťaže dvojhry na štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (26. augusta - 8. júna).

Ďalší zo slovenských zástupcov, akurát v mužskom "pavúku", Martin Kližan sa v úvodnom kole stretne s 22. nasadeným Chorvátom Marinom Čiličom - víťazom tohto podujatia vo Flushing Meadows spred piatich rokov.

V hlavnej časti momentálne figurujú iba dvaja slovenskí tenisti. Počet reprezentantov "spod Tatier" však môže byť ešte vyšší, keďže do finálového kola kvalifikácie postúpili Jana Čepelová, Kristína Kučová aj Lukáš Lacko.

Ako je známe, pre zdravotné problémy dlhodobo pauzujú Dominika Cibulková aj Anna Karolína Schmiedlová. Prvú menovanú trápi zranenie ľavej nohy, druhá nedávno podstúpila operáciu ľavého kolena a pravdepodobne sa na kurty vráti až v januári.

US Open

  • žreb prvého kola
Dvojhra žien

Viktória Kužmová (SR) - Alison Van Uytvancková (Belg.)

Dvojhra mužov

Marin Čilič (Chor.) - Martin Kližan (SR)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.