Karolína Schmiedlová si semifinále v Hirošime nezahrá, Anisimovej zobrala iba štyri gemy

v kategórii: Tenis 0

Štvrťfinálový súboj medzi Karolínou Schmiedlovou a Amandou Anisimovou trval iba 66 minút. HIROŠIMA 13. septembra (WebNoviny.sk).

Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová nepostúpila do semifinále dvojhry na turnaji WTA International Japan Open v japonskej Hirošime (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch).

V piatkovom súboji štvrťfinále Schmiedlová podľahla mladej Američanke Amande Anisimovovej 3:6, 1:6. S tretnutie trvalo iba 66 minút a 17-ročná Anisimovová premenila druhý mečbal pri svojom podaní. Víťazka využila 5 z 9 brejkových príležitostí, čerstvo 24-ročná Slovenka mala jeden úspešný pokus na brejk zo štyroch.

Schmiedlová predtým v takmer trojhodinovom boji zdolala Švajčiarku Viktoriju Golubicovú 5:7, 7:5, 6:3, za účasť v najlepšej osmičke jej patrí nezdanených 5900 USD a 60 bodov do rebríčka WTA. V ňom sa virtuálne ešte pred štvrťfinále posunula o štyri priečky z 83. na 79. pozíciu.

Anisimovová, 134. hráčka svetového renkingu, je druhá najmladšia tenistka v najlepšej svetovej dvojstovke. Je dcérou ruských emigrantov do USA, narodila sa v New Jersey a žije na Floride.Hirošima - dvojhra - štvrťfinále


Amanda Anisimovová (USA) - Karolína Schmiedlová (SR) 6:3, 6:1 za 66 minút
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.