Aktualizované: Federer po návrate triumfoval v Stuttgarte, Zverev si výhru z prvého setu neudržal

v kategórii: Tenis 0

Držiteľ rekordného počtu 20 grandslamových titulov vo dvojhre má na podujatí MercedesCup s dotáciou 729 340 eur motiváciu navyše. aktualizované: 13. júna 21:35 STUTTGART 13. júna (WebNoviny.sk).

Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer zvíťazil nad Nemcom Mischom Zverevom za 93 minút 3:6, 6:4, 6:2 v osemfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Mercedes Cup na tráve v nemeckom Stuttgarte.

Pre 36-ročného Federera to bol súťažný návrat na dvorce po osemdesiatich dňoch už tradičnej "antukovej" prestávky počas ktorej vynechal aj nedávny vrchol na najpomalšom povrchu Roland Garros v Paríži. V 1. kole v Stuttgarte mal Federer voľný žreb.

Držiteľ rekordného počtu 20 grandslamových titulov vo dvojhre má na podujatí MercedesCup s dotáciou 729 340 eur motiváciu navyše. Ak sa dostane až do finále, posunie sa z druhej na líderskú pozíciu vo svetovom renkingu ATP. Tridsaťročný Mischa Zverev (54. v rebríčku ATP) proti Federerovi v šiestom zápase získal vôbec prvý set, ale nie zápas.

Vlani sa Federer po osemfinálovej prehre v Stuttgarte nadýchol na tráve k parádnej jazde. Jej súčasťou boli triumfy na turnajoch v Halle a tiež Wimbledone, kde zvíťazil ôsmy raz.

"Tri mesiace sú dlhý čas. Je to dlhšia prestávka ako tá po skončení sezóny. Som veľmi rád, že som sa vrátil v dobrom stave na Tour. V prvom sete to bolo náročné, nevyužil som svoje šance. Neskôr som našiel rytmus aj cestu k víťazstvu. Mám za sebou dobrý štart. Som šťastný," povedal Roger Federer.Stuttgart - Dvojhra - 2. kolo (osemfinále):


Roger Federer (Švaj.-1) - Mischa Zverev (Nem.) 3:6, 6:4, 6:2
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.