Federer je v treťom kole Australian Open, unavený Krajinovič mu zobral iba šesť gemov (video)

v kategórii: Tenis 0

Švajčiar Roger Federer si na konto pripísal 99. zápasový triumf na Australian Open.

, ktorému povolil iba šesť gemov. Zápas sa skončil triumfom favorita 6:1, 6:4, 6:1.

Federerovo 99. víťazstvo v Melbourne

Tridsaťosemročný rodák z Bazileja premenil tretí mečbal pri podaní súpera. O jedenásť rokov mladšiemu súperovi sedemkrát vzal jeho servis a vo víťazných úderoch dominoval 42:22, na esá to bolo rovnako jednoznačné 14:4.

Šesťnásobný šampión Australian Open Federer dosiahol už 99. singlové víťazstvo v hlavnej súťaži v Melbourne. Hrá ju pravidelne od roku 2000.

"Som veľmi šťastný, lebo som zahral dobre. Cítil som sa na dvorci uvoľnene, vychádzala mi moja rýchla hra. Tvrdo som pred touto sezónou trénoval, dúfam, že sa to vyplatí. Som spokojný a teším sa na ďalší zápas," skonštatoval Roger Federer v prvom pozápasovom rozhovore s Johnom McEnroeom.

Krajinovičov päťseťák s Halysom

Federer v súboji s Krajinovičom vyťažil aj z toho, že jeho súper deň predtým absolvoval náročný päťsetový súboj s Francúzom Quentinom Halysom.

Trval takmer 4 hodiny, zatiaľ čo on oddychoval. "Nebolo úplne férové, že súper hral včera tak dlho a dnes znova. To mi určite pomohlo. Je mi to trochu ľúto, ale človek musí využiť každú šancu, ktorá sa naskytne," reagoval 20-násobný grandslamový víťaz.

(47 v rebríčku ATP), s ktorým má zápasové skóre 2:1. Prehral s ním v štyroch setoch pred dvoma rokmi na US Open v zápase, ktorý sa hral v úmornej horúčave. "Takmer som tam vtedy omdlel. Tento hráč je jeden z fyzicky najlepšie pripravených a najodolnejších na okruhu. Bude to ťažká prekážka v jeho domácom prostredí," zamyslel sa Federer.

Australian Open - dvojhra mužov - 2. kolo

  • streda
Roger Federer (Švaj.-3) - Filip Krajinovič (Srb.) 6:1, 6:4, 6:1

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.