Djokovič sa vrátil na US Open vo veľkom štýle a vzal si späť post svetovej jednotky

v kategórii: Tenis 0

Francúza Alexandreho Müllera suverénne zdolal 6:0, 6:2, 6:3.

30.8.2023 (SITA.sk) - Srbský tenista Novak Djokovič sa vrátil na záverečný grandslamový turnaj sezóny US Open v New Yorku po dvoch rokoch vo veľkom štýle, v úvodnom zápase zdolal Francúza Alexandreho Müllera 6:0, 6:2, 6:3 a zabezpečil si návrat na čelo singlového rebríčka ATP.

Bezchybný prvý set

Tridsaťšesťročný rodák z Belehradu vynechal ostatné dve edície podujatia vo Flushing Meadows pre chýbajúce očkovanie proti ochoreniu COVID-19.

Môj výkon ukazuje, ako som sa cítil, najmä v prvých dvoch setoch. Odohral som takmer bezchybný a perfektný prvý set. Dokázal som odpovedať na každý úder súpera," zhodnotil Djokovič prvý duel na US Open od neúspešného finále v roku 2021.

Úspešný vstup Swiatekovej

Zvíťazil aj v 17. zápase 1. kola na tomto turnaji a 11. septembra opäť zosadí z postu svetovej jednotky Španiela Carlosa Alcaraza, keďže nemusí obhajovať žiadne body z minulého roka. Bude to jeho 390. týždeň na čele rebríčka ATP, čím zlepší vlastný rekord.

Úspešný vstup do US Open 2023 zažila aj obhajkyňa titulu vo dvojhre žien a svetová jednotka Iga Swiateková z Poľska, ktorá v 1. kole zdolala Švédku Rebeccu Petersonovú za necelú hodinu 6:0, 6:1. Vo štvrťfinále by sa mohla stretnúť so šiestou nasadenou Američankou Cori Gauffovou, ktorá v úvodnom dueli zvíťazila nad Nemkou Laurou Siegemundovou 3:6, 6:2, 6:4.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.