Djokovič postúpil cez Fucsovicsa do semifinále Wimbledonu, súper mu zobral iba jeden servis

v kategórii: Tenis 0

Novak Djokovič sa na londýnskej tráve prebojoval medzi kvarteto najlepších singlistov už desiatykrát v kariére.

9.7.2021 (Webnoviny.sk) - Srbský tenista Novak Djokovič sa stal prvým semifinalistom tretieho tohtosezónneho grandslamového turnaja - londýnskeho Wimbledonu. Najvyššie nasadený hráč a líder rebríčka ATP v stredajšom štvrťfinále zdolal Maďara Mártona Fucsovicsa za 139 minút 6:3, 6:4, 6:4, pričom v celom súboji len raz prišiel o svoj servis.

Súperom Djokoviča v semifinále bude víťaz duelu medzi Rusom Karenom Chačanovom a Kanaďanom Denisom Shapovalovom.

Djokovič premenil prvý mečbal

V prvom sete viedol Djokovič už 5:2, potom síce jeho maďarský súper znížil na 3:5, ale Srb si už nenechal ujsť vedenie 1:0 na sety. V druhom sete si obaja tenisti držali podanie, jediný brejk dosiahol Srb v deviatej hre.

V treťom Djokovič vzal Fucsovicsovi servis hneď v úvode a potom už bez problémov dotiahol set aj zápas do víťazného konca, keď na postup využil hneď prvý mečbal.

"V úvode som hral veľmi dobre, ale potom som začal robiť chyby. Som rád, že som prvý set zvládol. Chcel by som Mártona pochváliť, skutočne príkladne bojoval," povedal v rozhovore priamo na kurte Djokovič.

Päť titulov srbskej hviezdy

Novak Djokovič sa na londýnskej tráve prebojoval medzi kvarteto najlepších singlistov už desiatykrát v kariére, pričom na tomto fóre má na svojom konte päť titulov zo šiestich finálových účastí. Vo Wimbledone je obhajcom prvenstva z predchádzajúcich dvoch ročníkov (2018 a 2019).

"Tie čísla sú úchvatné a dodávajú mi ešte viac sebavedomia. Celým srdcom milujem tento šport a neriešim čísla. Len si užívam okamihy, keď môžem byť na kurte," doplnil srbský tenista, ktorý v roku 2021 už vyhral grandslamové turnaje Australian Open v Melbourne a Roland Garros v Paríži.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.