Djokovič odchádza z Tokia bez jedinej medaily, boj o mix vzdal. Jeho hnev si odniesla raketa (video)

v kategórii: Tenis 0

Pre nevyberané správanie dokonca dostal slovné upozornenie od empajrového rozhodcu.

2.8.2021 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 31. júla 2021, 15:04
Srbský tenista Novak Djokovič na olympijských hrách v Tokiu nedosiahol žiadnu z medailí. Po piatkových semifinálových prehrách v singli i debli mal možnosť „napraviť si chuť" v sobotňajších dueloch o bronz, napokon sa však vráti domov bez cenného kovu.

Líder singlového rebríčka ATP v piatok najprv podľahol v dvojhre Nemcovi Alexandrovi Zverevovi 6:1, 3:6, 1:6, vzápätí so Stojanovičovou podľahli ruskému páru Aslan Karacev, Jelena Vesninová 6:7 (4), 5:7.

V sobotu potom prehral so Španielom Pablom Carreňom-Bustom, ktorému podľahol v troch setoch 4:6, 7:6 (6) a 3:6. Čakal ho ešte mix, no duel o 3. miesto v zmiešanej štvorhre po boku Niny Stojanovičovej, s ktorou mali čeliť austrálskej dvojici Ashleigh Bartyová a John Peers, napokon vzdal.

„Včera i dnes som to nezvládol. Úroveň môjho tenisu išla nadol. Aj pre vyčerpanie - psychické a fyzické. Dal som do toho všetko, ale v nádrži už toho veľa nezostalo. Je mi ľúto Niny, že nemôže hrať, ale moje telo to jednoducho vzdalo," vyhlásil Djokovič, ktorý priznal, že proti bolestiam a vyčerpaniu si musel pomáhať liekmi.

V dueli s Carreňom-Bustom bola na srbskej svetovej jednotke niekoľkokrát viditeľná frustrácia pochádzajúca pravdepodobne ešte z piatkových vystúpení, predovšetkým zo singlovej prehry s Nemcom Alexandrom Zverevom.

Po nevydarených výmenách viackrát ukázal ukrývaný balkánsky temperament a jeho hnev si odniesla raketa. Viackrát ňou buchol o zem, hádzal ju do prázdneho hľadiska či do siete. Pre takéto správanie dokonca dostal slovné upozornenie od empajrového rozhodcu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.