Cibulková vychválila výkon Swiatekovej na turnaji WTA, skvelú formu preniesla na kurt a súperky s ňou neudržali krok (video)

v kategórii: Tenis 0

Poľská tenistka sa vďaka triumfu na turnaji vrátila na čelo svetového rebríčka.

9.11.2023 (SITA.sk) - Podľa niekdajšej slovenskej tenistky Dominiky Cibulkovej má Poľka Iga Swiateková v sebe niečo, čo majú iba tí najlepší hráči. Triumf Swiątekovej na turnaji WTA Finals v mexickom Cancúne vyvolal veľkú pozornosť, keďže 22-ročná rodáčka z Varšavy zmietla z kurtu päť súperiek po sebe a vrátila sa na pozíciu číslo jeden vo svetovom rebríčku.

Najlepšia tenistka na svete

Úplne si toto víťazstvo zaslúžila. Bolo to skvelé. Dodnes si pamätám veľmi dobre na môj triumf na tomto turnaji v Singapure. Nikdy nezabudnem na radosť z takého víťazstva, pretože toto je iný turnaj ako všetky ostatné," povedala pre web sportowefakty.wp.pl 34-ročná Cibulková, ktorá triumfovala na Turnaji majsteriek v Singapure v roku 2016.

Swiateková podľa Cibulkovej v Cancúne ukázala, že sa od začiatku turnaja cítila dobre. „A to potom bolo vidieť na jej hre. Dobrú náladu a skvelú formu preniesla na kurt na sto percent. A týmto turnajom opäť dokázala, že patrí medzi najlepšie tenistky sveta. Stop! Opravujem: že je to najlepšia tenistka na svete," dodala finalistka Australian Open z roku 2014.

Súperky s ňou nevedia držať krok

Swiateková prešla turnajom ako uragán. Podčiarkla to vystúpením vo finále, keď Američanke Jessice Pegulovej dovolila získať iba jeden gem a zvíťazila 6:1, 6:0. Celkovo v piatich zápasoch Poľka dovolila súperkám získať len 20 gemov.

Keď je Iga v najlepšej forme, pri pohľade na jej výsledky vidíte, že ide ako búrka. A nie na nejakých menších turnajoch, ale na Roland Garros a všeobecne tých najväčších. Keď Iga ukáže svoju najsilnejšiu verziu, ostatné dievčatá s ňou jednoducho nedokážu držať krok ani držať krok s jej tempom. Keď Iga vstúpi do svojej najlepšej ‚zóny', je prakticky neporaziteľná. Niečo také majú len najväčší tenisti v histórii. Prečo najlepší tenisti sú najlepší? Práve preto, že v rozhodujúcich momentoch ukazujú svoju úroveň. To Iga robí a preto je svetovou jednotkou. Štatistika nikdy neklame," podotkla Cibulková.Swiateková končí sezónu na okruhu WTA s bilanciou 68 víťazstiev a 11 prehier. V roku 2023 získala šesť trofejí vrátane prvenstva na Roland Garros v Paríži, čo bol jej štvrtý grandslamový titul. Poľka bola líderkou svetového rebríčka od apríla 2022 až do septembra 2023, vtedy ju predstihla Bieloruska Arina Sabalenková. Swiateková však bieloruskú konkurentku vyradila v semifinále a v súboji o titul si už nenechala ujsť šancu na návrat na čelo hodnotenia WTA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.