Cibulková po prehre s Ostapenkovou: Veľakrát je to z jej strany vabank, ale tentoraz jej to padalo

v kategórii: Tenis 0

Púť dvadsaťdeväťročnej Slovenky sa skončila až medzi osmičkou najlepších, kde ju zastavila nasadená dvanástka Lotyška Jelena Ostapenková. LONDÝN 11. júla (WebNoviny.sk).

Slovenská tenistka Dominika Cibulková zopakovala postupom do štvrťfinále na tohtoročnom Wimbledone svoje kariérne maximum z londýnskej trávy.

Púť dvadsaťdeväťročnej Slovenky sa skončila až medzi osmičkou najlepších, kde ju zastavila nasadená dvanástka Lotyška Jelena Ostapenková. Víťazka vlaňajšieho grandslamového Roland Garros uspela výsledkom 7:5, 6:4.

Ponúkla jej málo šancí


Cibulková vstúpila do štvrťfinálového duelu strateným servisom, ale potom otočila skóre vo svoj prospech a mala dokonca gembal na 4:1. Príležitosť na zvýšenie vedenia však nevyužila a pustila do hry súperku, ktorá dovtedy robila chyby častejšie.

Ostapenková najskôr zmazala manko dvoch hier a koncovku úvodného setu ovládla sériou deviatich loptičiek v rade. Vďaka tomu triumfovala 7:5. V druhom dejstve ťahala hráčka z Pobaltia od začiatku za dlhší koniec povrazu, na kurte predvádzala útočný tenis a vyhrala ho 6:4.

"Samozrejme, chcela som ísť v turnaji ďalej, ale klobúk dole pred súperkou. Nepustila ma k mojej hre, tlačila ma od prvých loptičiek a mala výbornú dĺžku úderov. Ponúkla mi málo šancí a tie som navyše nedokázala využiť. Za stavu 5:4 v prvom sete som 'neodreturnovala' tak, ako som si to predstavovala. Potom už do toho išla Ostapenková plnou silou a všetko jej tam padalo. Škoda toho, že som mala nízke percento zapojenia prvého servisu, no vedela som, že z druhého podania ma bude tlačiť, takže som riskovala a veľakrát mi to nevyšlo podľa predstáv," zhodnotila pre agentúru SITA Dominika Cibulková.

Poslala údery priamo z returnu


Dvadsaťjedenročná Lotyška v pozápasovom rozhovore priamo na kurte označila úspech v prvom sete ako kľúč k víťazstvu. Dominantná bola najmä v jeho koncovke, keď dvoma čistými hrami zlomila odpor slovenskej protivníčky.

"Zatvorila oči a vypálila, čo k tomu iné dodať. Poslala mi tam údery priamo z returnu alebo z prvých loptičiek vo výmenách. Veľakrát je to z jej strany vabank, ale tentoraz jej to padalo," okomentovala Cibulková koniec úvodného dejstva.

Hrá sa s ňou veľmi ťažko


Jelena Ostapenková nastupovala do stretnutia z pozície dvanástky svetového rebríčka, kým Dominika Cibulková sa momentálne nachádza na 33. priečke renkingu WTA. Bilancia vzájomných zápasov vravela v prospech Slovenky, ktorá ovládla predchádzajúce dve merania síl v rokoch 2016 aj 2017. Vtedy však bola Lotyška v poradí nižšie ako niekdajšia finalistka Australian Open.

"Boli to úplne iné zápasy, hrali sme vlani a pred dvoma rokmi, keď bola ešte úplne iná hráčka. Teraz je to už tenistka, s ktorou sa hrá vo vyšších kolách turnajov veľmi ťažko. Jediné, čo ma mrzí, je skutočnosť, že som sa nedostala k svojej hre. Viackrát som bola 'krátka', nemierila som presne. Jelena bola ešte o jeden rýchlostný stupeň lepšia ako hráčky, s ktorými som hrala v predchádzajúcich kolách. Ťažko sa mi s tým vyrovnávalo."

Musí sa poučiť z prehry


Napriek štvrťfinálovej prehre môže Cibulková pozitívne hodnotiť svoje vystúpenie v All England Lawn Tennis and Croquet Clube. Oproti predošlým tohtoročným turnajom predviedla herné zlepšenie a zopakovala svoje najlepšie wimbledonské výsledky z ročníkov 2011 a 2016.

"Tvrdo na tom pracujem a veľmi sa teším z toho, že som dosiahla takýto veľký výsledok. Je to pre mňa už tretie štvrťfinále vo Wimbledone. Ak sa na to pozriem spätne, boli to vynikajúce zápasy. Hrala som výborne, hrala som s radosťou. Bojovala som iba so súperkami, nie sama so sebou, takže ma to veľmi bavilo. Musím sa síce poučiť z prehry, ale bol to výborný turnaj, ktorý mi opäť priniesol radosť z tenisu," vyjadrila sa pre agentúru SITA víťazka ôsmich singlových podujatí na hlavnom okruhu WTA.

Chce si zobrať len dobré emócie


Dominika Cibulková čakala v aktuálnej sezóne na prenikavý výsledok. Na menších turnajoch v Budapešti a v Štrasburgu síce postúpila do finále, no ani raz nezískala titul. V ďalších prípadoch väčšinou končila v prvom alebo druhom kole a výnimkou neboli ani 'prípravné podujatia' pred Wimbledonom.

V Birminghame stroskotala na úvodnej prekážke a v Eastbourne nestačila v druhom zápase na Nemku Kerberovú. Wimbledonské výkony by jej tak mohli pomôcť v druhej polovici roka 2018.

"Veľmi dlho som čakala na takéto povzbudenie, beriem to mimoriadne pozitívne, chcem si z toho zobrať len tie dobré emócie a budem sa snažiť v tom pokračovať," dodala Cibulková, ktorá sa ocitne v budúcotýždňovom vydaní rebríčka WTA na 26. pozícii a stane sa opäť slovenskou jednotkou.


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.