Zomrel diecézny biskup Štefan Sečka, posledná rozlúčka bude v Spišskej Kapitule

v kategórii: Slovensko 0

Úmrtie nebolo spojené s ochorením COVID-19.

30.10.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 29. októbra 9:08
V nemocnici v Levoči zomrel v stredu 28. októbra ráno spišský diecézny biskup Štefan Sečka. Informovala o tom Konferencia biskupov Slovenska (KBS) na svojej webovej stránke. Sečka trpel vážnou chorobu srdca a bol diabetik a, ako uvádza KBS, na následky týchto chorôb aj zomrel. Úmrtie nebolo spojené s ochorením COVID-19.

Posledná rozlúčka so zosnulým spišským diecéznym biskupom bude v utorok 3. novembra na Spišskej Kapitule. O 10:00 bude pohrebná svätá omša v Katedrále svätého Martina a po nej bude telo zosnulého biskupa pochované na cintoríne na Kapitule, informuje KBS.

Štefan Sečka

... sa narodil 6. júla 1953 v Spišskom Štvrtku. Za kňaza bol vysvätený v roku 1976 v Bratislave. V roku 1992 mu Svätý Otec Ján Pavol II. udelil titul Monsignor. V novembri 2002 bol KBS ustanovený za prezidenta Slovenskej katolíckej charity.

Pôsobil taktiež ako odborný asistent na Katedre katechetiky a pedagogiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku, Teologickej fakulte, Teologickom inštitúte v Spišskej Kapitule - Spišskom Podhradí.

V roku 2011 bol Svätým Otcom Benediktom XVI. vymenovaný za spišského diecézneho biskupa. Úrad kánonicky prevzal 10. septembra 2011.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.