Kočnerova Threema zlomila väz šéfovi súdu Lindtnerovi, ministrovi Gálovi priniesol rezignáciu

v kategórii: Slovensko 0

David Lindtner končí ako predseda Okresného súdu Bratislava III.

22.10.2019 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 21. októbra 11:10
Predseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner končí vo svojej funkcii. V pondelok ráno to oznámil ministrovi spravodlivosti Gáborovi Gálovi (Most-Híd), ktorému priniesol svoju rezignáciu.

.

Lindtner nie je jediný sudca, ktorý si údajne písal s Marianom K. Rovnako si tisíce správ mala s obvineným vymeniť aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská.

„Dohodli sme sa s pánom Lindtnerom a končí na pozícii predsedu Okresného súdu Bratislava III. Priniesol svoj abdikačný list, ja som to prijal, pretože tie veci, ktoré sa udiali sú neakceptovateľné. On je veľmi dobrý odborník, ale v tejto situácii zlyhal. Sudca musí za každých okolností dbať na svoje správanie sa na verejnosti," povedal Gál.

„Nesiem plnú zodpovednosť za to, že som ako predseda súdu stratil dôveru svojich kolegýň, preto som pánovi ministrovi spravodlivosti SR Gáborovi Gálovi dňa 21.októbra doručil moje písomné vzdanie sa funkcie predsedu Okresného súdu Bratislava III," uviedol Lindtner v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.