Šéf bratislavského súdu údajne komunikoval cez Threemu s Kočnerom, sudcovia ho vyzvali na odchod

v kategórii: Slovensko 0

Sudcovia okresného súdu v Bratislave vyzývajú svojho šéfa Davida Lindtnera na odchod.

21.10.2019 (Webnoviny.sk) - Štvorica sudcov bratislavského Okresného súdu žiada odchod svojho šéfa Davida Lindtnera. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré agentúre SITA poskytla Katarína Javorčíková z iniciatívy Za otvorenú justíciu. Podľa sudcu Maroša Feketeho, Ivany Feketeovej, Ivana Parteka a Karola Poslucha sú informácie o údajnej komunikácii Lindtnera s Marianom K. cez aplikáciu Threema neakceptovateľné a v rozpore s morálkou.

Informácie o tom, že si mal Lindtner písať s Marianom K. priniesol denník Postoj v závere uplynulého pracovného týždňa. S predsedom Okresného súdu Bratislava III sa plánuje dnes stretnúť aj minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd), ktorý následne oznámi svoj ďalší postup.

Komunikácia je súčasťou spisu

Lindtner nie je jediný sudca, ktorý si údajne písal s Marianom K. Rovnako si tisíce správ mala s obvineným vymeniť aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská.

„Podpísaní sudcovia Okresného súdu Bratislava III vás vyzývame na odstúpenie z funkcie predsedu súdu. Podľa médiami zverejnenej komunikácie medzi vami a Marianom K., ktorá je súčasťou trestného spisu a sám ste ju potvrdili, boli hrubo porušené etické princípy vyžadované na post predsedu súdu a zakotvené v zákone o sudcoch. Túto komunikáciu ste následne neprípustne bagatelizovali vo vašej mediálnej reakcii. Vaše ďalšie zotrvanie na poste predsedu súdu je z týchto dôvodov pre nás neakceptovateľné," uviedli sudcovia za margo medializovaných informácií.

Desiatky správ a jedno stretnutie

Z Threemy vyplýva, že s Marianom K., údajným objednávateľov vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice, mal dobrý vzťah aj predseda bratislavského súdu David Lindtner.

s ním komunikoval od jesene 2017 do jari 2018. Preberali témy ako premlčanie objednávky vraždy Silvie Volzovej, účinnú ľútosť pre Ladislava Bašternáka, ale aj Božie mlyny.

Ako uviedol denník, Lindtner nie je medzi sudcami, ktorým polícia vzala mobilné telefóny pre podozrenie z kontaktov na Kočnera. Obaja si však podľa Threemy vymenili okolo 200 správ. Z ich komunikácie vyplýva, že sa minimálne raz stretli a viackrát si volali.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.