Remišová: Predčasné voľby s odovzdaním moci tandemu Fico/Pellegrini sú najhoršou možnosťou pre ľudí

v kategórii: Slovensko 0

Veronika Remišová verí, že zodpovednosť v koalícii prevládne nad osobnými spormi, pretože rozbitie vlády a nestabilita Slovensku nepomôže.

7.7.2022 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka koaličnej strany Za ľudí Veronika Remišová verí, že v koalícii prevládne zodpovednosť k ľuďom na Slovensku nad osobnými spormi či vidinou politických ziskov. Uviedla to v reakcii na oznámenie strany Sloboda a Solidarita (SaS), že vypovedala koaličnú zmluvu.

Podľa Remišovej v súčasnej situácii, keď za našou východnou hranicou zúri vojna a celá Európa prežíva najväčšiu energetickú krízu za celé desaťročia, sú mesiace nestability a následne predčasné voľby s odovzdaním moci tandemu Robert Fico/Peter Pellegrini tou najhoršou možnosťou pre ľudí.

„Považujem za nezodpovedné, že koalícia v najbližších týždňoch bude musieť riešiť vypovedanie koaličnej zmluvy zo strany SaS a osobný spor dvoch lídrov koaličných strán namiesto riešenia skutočných problémov ľudí. Rozbitie vlády a nestabilita Slovensku nepomôže," zdôraznila Remišová.

Zároveň doplnila, že z tohto kroku majú najväčšiu radosť expremiér Robert Fico a priaznivci mafie, ktorá 12 rokov ničila Slovensko, keďže pre nich je to jediná šanca, že vyšetrovanie veľkých korupčných káuz bude zastavené, očistné procesy v štáte skončia, vráti sa doba zmanipulovaných tendrov a zbabraných projektov, za ktoré občania zaplatia desiatky miliónov eur z vlastného vrecka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.