Remišová alebo Kollár? Šeliga sa už rozhodol, koho podporí za šéfa Za ľudí

v kategórii: Slovensko 0

Snem vládnej strany Za ľudí, na ktorom majú delegáti voliť nového predsedu, sa bude konať v sobotu 8. augusta.

5.8.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 4. augusta 15:05
Podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga nebude kandidovať za predsedu vládnej strany Za ľudí. Ako informoval vo svojom profile na sociálnej sieti, za lídra strany podporí člena predsedníctva Za ľudí a poslanca parlamentu Miroslava Kollára, ktorý je jedným z dvojice kandidátov uchádzajúcich sa o túto funkciu.

Druhou kandidátkou do čela strany je podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová.

Za ľudí sa potrebuje budovať

Snem vládnej strany Za ľudí, na ktorom majú delegáti voliť nového predsedu, sa bude konať v sobotu 8. augusta v Trenčianskych Tepliciach.

„Úprimne hovorím, že si myslím, že Veronika (Veronika Remišová, pozn. SITA) aj Miro (Miroslav Kollár, pozn. SITA) majú strane čo ponúknuť. Verím, že obom ide o dobro krajiny, strany a až potom seba. Ak si mám vybrať medzi Veronikou a Mirom, tak si v sobotu vyberiem Mira. Práve pre jeho schopnosť rešpektovať názor iných, moderovať ako odbornú, tak kultúrnu diskusiu a zaujať jasný politický postoj. Napriek Veronikiným plusom ju neviem podporiť preto, že v tomto momente si myslím, že musí podstatne viac času venovať ,výstavbe´ nového ministerstva a zjednodušeniu eurofondov ako strane Za ľudí," ozrejmil Šeliga.

Strana Za ľudí sa totiž potrebuje podľa jeho slov budovať, čo považuje za časovo náročnú záležitosť.

Kollárovo poďakovanie Šeligovi

Kollár sa Šeligovi za jeho podporu na sociálnej sieti poďakoval. „Vážim si Jurajove slová. A nielen tie, ktoré hovoria o podpore mojej vízie budúcnosti strany Za ľudí. Nech je naša vzájomná spolupráca a porozumenie dôkazom, že politický súboj v tejto krajine, ani u nás v Za ľudí sa nevedie primárne na liberálno-konzervatívnej osi," doplnil Kollár.

Vládna strana Za ľudí získala vo februárových parlamentných voľbách 5,77 percenta hlasov voličov. Po niekoľkodňových rokovaniach vstúpila do vládnej koalície s hnutiami Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Sme rodina a so stranou Sloboda a Solidarita (SaS). Súčasný predseda strany Andrej Kiska sa krátko po voľbách z politiky pre zdravotné problémy stiahol a rokovaním o zostavení vlády poveril práve Remišovú, ktorej následne vyslovil aj svoju podporu za šéfku strany.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.