Premiér Matovič si z Čaputovej správy o stave republiky odniesol 12 bodov poznámok

v kategórii: Slovensko 0

Prezidentkina správa o stave republiky bola podľa premiéra Igora Matoviča dôstojná, vyvážená a férová voči Slovensku.

6.6.2020 (Webnoviny.sk) - Správa o stave Slovenskej republiky, ktorú v piatok pred poslancami Národnej rady SR (NR SR) predniesla prezidentka Zuzana Čaputová, bola dôstojná, vyvážená a férová voči Slovensku.

Médiám to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), ktorý sa spolu s niektorými členmi osobne zúčastnil v parlamente pri prezentovaní prezidentkinej správy. Podľa premiéra bolo v správe viac chvály ako kritiky a ak tam aj nejaká kritika bola, tak opodstatnená.„Prejav pani prezidentky bol veľmi pekný, dôstojný, vyvážený a férový voči Slovensku, politikom a občanom. Celkovo to bola komplexná správa o stave republiky. Pani prezidentka sa vo všeobecnosti dobre počúva, čo je pozitívna danosť v politike," zhodnotil Matovič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Zuzana Čaputová v parlamente predniesla Správu o stave republiky (fotografie)

Priblížil, že z prezidentkinho prejavu si odnáša 12 bodov poznámok. Ocenil, že prezidentka pripomenula aj predvolebné sľuby, ku ktorým sa koaliční partneri zaviazali. „Veľmi sa mi páčila jej myšlienka, aby bola cesta za transparentnosťou taktiež transparentná," dodal Matovič.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.