Nepozorný Sobrančan spôsobil nehodu, pri ktorej zomrel muž

v kategórii: Slovensko 0

Vodička druhého auta už zrážke nedokázala zabrániť, uviedla polícia.

20.10.2019 (Webnoviny.sk) - Jeden ľudský život si v piatok vyžiadala nehoda dvoch osobných áut v Michalovciach. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 30-ročný vodič zo Sobraniec sa zrejme plne nevenoval riadeniu a prešiel pred svetelnou križovatkou na Užhorodskej ulici cez odbočovací stredový pruh do protismeru, kde sa zrazil s iným autom. Nepozorný šofér podľa polície neutrpel žiadne zranenia, ktoré by vyžadovali lekárske ošetrenie. V druhom aute však zomrel jeden muž a dve ženy boli zranené.

Vodička druhého auta už zrážke nedokázala zabrániť, uviedla polícia. „Výsledkom čelného stretu vozidiel boli zranenia 54-ročného spolujazdca z vozidla (...), ktorým po prevoze do nemocnice podľahol. Vodička tohto vozidla utrpela podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia a 49-ročná spolujazdkyňa, sediaca na zadnom sedadle, sa zranila ťažko," napísala hovorkyňa.

Výsledok dychovej skúšky vodiča negatívny. Polícia ho obvinila z prečinu usmrtenia a ublíženia na zdraví a zadržala mu vodičský preukaz. Presnú príčinu a bližšie okolnosti ďalej vyšetrujú. Predbežná škoda bola vyčíslená na 4 000 eur.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.