NAKA počas akcie Boží mlyn zadržala Ľudovíta Makóa, exriaditeľa kriminálneho úradu Finančnej správy

v kategórii: Slovensko 0

Zásah NAKA na Záhorí a aj v obci Jelenec.

18.9.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 17. septembra, 14:03
Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala na Záhorí a aj v obci Jelenec v rámci akcie Boží mlyn. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti Facebook s tým, že zadržali bývalého funkcionára Finančnej správy. "Je obvinený z násilnej trestnej činnosti a práve prebiehajú procesné úkony," dodala polícia.

Ďalší obvinení sú momentálne vo väzbe pre inú trestnú činnosť a jedna obvinená osoba je v zahraničí. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

K trestnej činnosti malo podľa polície dôjsť v rokoch 2011 až 2017. „Dve osoby trestne stíhame za podporovanie zločineckej skupiny takzvaných takáčovcov a činnosť v jej prospech. V tejto súvislosti sú štyria z obvinených, vrátane zadržaného Ľ. M., stíhaní za obmedzovanie osobnej slobody a Ľ. M. aj za vydieranie. V tejto časti vyšetrovania ide o trestnú činnosť z roku 2011," ozrejmil Slivka.

Vyšetrovateľ v súvislosti so spoluprácou obvineného Ľ. M. so spomínanou zločineckou skupinou objasňuje aj ďalšiu jeho činnosť. „Žiadame preto prípadných poškodených jeho konaním o kontaktovanie a podanie svedectva," vyzval Slivka a doplnil, že naďalej prebiehajú zaisťovacie úkony. Podľa informácií Denníka N ide o bývalého riaditeľa kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa. 
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.