Foto: Na okraji Trnavy horela skládka komunálneho odpadu, zasahovali desiatky hasičov

v kategórii: Slovensko 0

Dym zo skládky zasiahol mesto len okrajovo.

22.10.2019 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 21. októbra 11:30
Na skládke komunálneho odpadu na Zavarskej ceste v Trnave sa v nedeľu okolo 18:00 rozhorel požiar. Na mieste v noci zasahovali hasiči - profesionáli z Trnavy a Piešťan a dobrovoľní hasiči z obcí Jaslovské Bohunice, Bučany, Zavar, Križovany nad Dudváhom, Bohdanovce nad Trnavou a DHZ Pole z Trnavy.

Navážanie zeminy a sutiny

Trom desiatkam hasičov sa požiar podarilo lokalizovať okolo druhej hodiny v noci. Po pätnástich hodinách od jeho vypuknutia ešte dohášajú posledné menšie ohniská. Agentúru SITA o tom priamo na mieste informoval veliteľ zásahu Lukáš Sudin z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

„Máme tam štyri cisterny a osem príslušníkov, okrem toho nám prevádzkovateľ skládky, spoločnosť FCC Trnava, zabezpečuje navážanie zeminy a stavebnej sutiny na skládku, pomáha nám aj svojimi mechanizmami," povedal Sudin, ktorý velenie prevzal ráno.

Príčinu požiaru vyšetrujú

Skládka komunálnych odpadov v Trnave patrí mestu, jej prevádzkovateľom je spoločnosť FCC Trnava. Skládka je určená na odpad, ktorý nie je nebezpečný.

K príčinám požiaru sa nikto zo spoločnosti nechcel vyjadriť. Hasiči sa v noci sťažovali na nepriaznivý vietor, ktorý pomáhal šíreniu požiaru. Na druhej strane vďaka smeru vetra nešiel dym zo skládky priamo do mesta a zasiahol ho len okrajovo.

Hasiči z Trnavy a okolia boli opäť v plnom nasadení len tri týždne po obrovskom požiari skladu bazénovej chémie v areáli bývalých Trnavských automobilových závodov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.