Matovič: Mnohým vysokopostaveným ľuďom v politike vyhovuje, aby tu zomieralo čo najviac ľudí

v kategórii: Slovensko 0

„My buďme iní. Ukážme, že nám na ľuďoch záleží. Lebo zdravie a životy sú len na prvom mieste," píše premiér Igor Matovič na Facebooku.

4.3.2021 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 3. marca 16:07
Mnohým vysokopostaveným ľuďom v politike vyhovuje, aby tu zomieralo čo najviac ľudí a ľudia a ekonomika čo najviac trpeli.

Riadia sa heslom - čím horšie na Slovensku, tým lepšie pre ich neúspešné strany, ktoré veľmi chceli vládnuť. Vo svojom profile na sociálnej sieti to napísal premiér Igor Matovič (OĽaNO) „My buďme iní. Ukážme, že nám na ľuďoch záleží. Lebo zdravie a životy sú len na prvom mieste," doplnil.

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) v reakcii odmietla „prekrútenie" diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že im nejde o zdravie a životy ľudí. Ako ozrejmil šéf liberálov Richard Sulík, kritika SaS nestojí na vakcíne Sputnik V, na pochybnom nákupe či tlačovej besede predsedu vlády a ministra zdravotníctva, ale na neudržateľnom štýle vládnutia Matoviča.

„Je absurdné, aby sme boli namiesto konštruktívnej diskusie o rekonštrukcii vlády svedkami neustálych útokov a prekrúcania. Matovič svojou rétorikou poštval proti sebe všetkých. Takto to predsa nemôže pokračovať. Sme najhorší na svete v úmrtiach na COVID-19 na počet obyvateľov," priblížil Sulík.

Premiér podľa neho citovo vydiera občanov, keď tvrdí, že len jemu ide o životy a všetci sú proti nemu. „Nie je to pravda a vie to každý, kto dokáže prijať kritiku či názor druhého," dodal predseda SaS.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.