Limity na financovanie politických strán sú podľa Bugára potrebné, ale návrh Danka ešte nevidel

v kategórii: Slovensko 0

Andrej Danko v sobotu po sneme SNS uviedol, že chce koaličným partnerom predstaviť návrh finančných limitov pre strany. (WebNoviny.sk).

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár si myslí, že limity na financovanie politických strán sú potrebné, no návrh šéfa Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka ešte nevidel.

Šéf Mosta to v pondelok povedal novinárom na pôde parlamentu. Danko v sobotu po sneme SNS uviedol, že chce koaličným partnerom predstaviť návrh finančných limitov pre strany.

Ak hovoríme o tom, že niekto môže neobmedzeným spôsobom používať obrovské množstvo peňazí, tie peniaze potom musí niekomu vrátiť. Buď sa bude snažiť ich vrátiť sám sebe alebo tomu, kto je sponzorom. Toto treba limitovať," povedal Bugár a dodal, že každé volebné obdobie sa prijímajú zákony, ktorými sa snažia politické strany dostať do určitého mantinelu, aby bol celý proces demokratickejší.

Politické strany majú byť podľa Danka financované štátom. Chce, aby súťažili programy a nie sponzori. „Politika sa totiž dnes pre mnohých stala biznisom a marketingovou súťažou. So stranami, ktoré môžu získať od sponzorov desiatky miliónov eur, nie je možné súťažiť s programom," vysvetlil šéf národniarov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Snem Slovenskej národnej strany 2019

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.