Vyhrať Ligu majstrov alebo Premier League? Toto prezradil Guardiola

v kategórii: Premier League autor: Marcel Vargončík 0

Manchester City sa teší z titulu! „Citizens“ porazili v ostatnom ligovom zápase Tottenham, ale teoretická šanca pre Manchester United stále žila. Lenže prekvapujúca prehra s West Bromwich Albion 0:1 znamená triumf pre mestských rivalov.

Josep Guardiola získal titul v Španielsku s FC Barcelona v Nemecku s hegemónom Bayernom Mníchov. Teraz môže oslavovať už aj v Anglicku s Manchesterom City.

Španielsky tréner prezradil, že titul v Premier League pre neho znamená omnoho viac, než triumf v Lige majstrov. Ostávala mu iná odpoveď? City sa nakoniec nedostali ani do semifinále. Stopku im vystavili futbalisti FC Liverpool.

„Päť kôl pred koncom máme 87 bodov, čo znamená, že sme počas celej sezóny podávali výborné výkony. Keď niekto hovorí, že vypadnutie s Liverpoolom bolo naše veľké sklamanie, tak futbalu vôbec nerozumie. V Lige majstrov odohráte niekoľko duelov a v lige máte takých takmer štyridsať," vysvetľuje Guardiola, ktorý dvakrát vyhral milionársku súťaž s FC Barcelona a dodal.

„Ospravedlňujem sa, ale pre mňa je dôležitejšie to, čo moji hráči ukazujú na ihrisku počas celej sezóny. A nie to, že sa im nevydarili dva zápasy," vysvetlil Španiel.