Velez-Zuzulová, Hrivík a Fialková sa stali členmi komisie športovcov v olympijskom výbore

v kategórii: Ostatné 0

Právo voliť zástupcov za zimné športy v komisii SOŠV mali v tajných voľbách všetci slovenskí športovci, ktorí sa predstavili na ZOH 2022.

23.2.2022 (Webnoviny.sk) - Novými členmi komisie športovcov Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) sa stali Veronika Velez-Zuzulová, Paulína Fialková a Marek Hrivík. Ako informuje oficiálny web SOŠV, uvedené trio uspelo vo voľbách medzi účastníkmi ZOH 2022 v čínskom Pekingu.

Najviac hlasov získala Velez-Zuzulová

"Právo voliť zástupcov za zimné športy v komisii SOŠV mali v tajných voľbách všetci slovenskí športovci, ktorí sa predstavili na ZOH 2022," referuje olympic.sk.

Najviac hlasov (42) dostala bývalá lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová, biatlonistka Paulína Fialková získala o jeden hlas menej a hokejista Marek Hrivík dostal 35 hlasov. Neúspešným kandidátom bol sánkar Matej Zmij (31). Spomenuté trio úspešných kandidátov v komisii nahradí Pavla Hurajta, Janu Wolnerovú a Jakuba Šimoňáka. Predsedníčkou komisie športovcov SOŠV je strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková.

V komisii aj Matej Tóth

Od OH v Tokiu sú členmi komisie športovcov za letné športy okrem Zuzany Rehák Štefečekovej aj olympijský šampión v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016 Matej Tóth, triatlonista Richard Varga, tenista Filip Polášek a vodný slalomár Matej Beňuš. Ako ďalej informuje SOŠV, nominantkou prezidenta SOŠV Antona Siekela je v tejto komisii rýchlostná kanoistka Martina Gogolová a z pozície členky komisie športovcov Európskych olympijských výborov (EOV) je členkou komisie aj lukostrelkyňa Alexandra Longová.

Zdroj: Webnoviny.sk - Velez-Zuzulová, Hrivík a Fialková sa stali členmi komisie športovcov v olympijskom výbore

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.