V SEHA League dôjde k zmenám hracieho systému, účastníkom súťaže chce byť aj Veszprém

v kategórii: Ostatné 0

Nadnárodná súťaž bude mať 12 účastníkov a bude sa hrať v dvoch šesťčlenných skupinách. BREST 3. apríla (WebNoviny.sk).

Ôsmy ročník nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" vyvrcholí v stredu v bieloruskom Breste, kde vedenie súťaže prezentovalo plánované novinky. Od nasledujúcej sezóny príde k zmene hracieho systému.

Dve skupiny a šesť tímov

Podľa nového formátu, ktorý prinesie redukciu počtu duelov, bude liga rozdelená na dve skupiny po šesť tímov. Po 10 kolách v skupinách bude nasledovať play-off a následne turnaj Final 4.

"V skupinách sa nestretnú tímy z rovnakých krajín. Ďalším kritériom pri rozdeľovaní bude športová úroveň, keďže chceme mať vyrovnané skupiny. Počítame s dvoma klubmi z Chorvátska, Macedónska, Srbska, bieloruským Meškovom Brest a Tatranom Prešov zo Slovenska. Enormný záujem o návrat do SEHA League má Telekom Veszprém. Môžem potvrdiť, že predstavitelia maďarského klubu prejavili interes o podpis kontraktu, ktorý zaručí jeho účasť v ďalších troch ročníkoch. S ostatnými potenciálnymi účastníkmi rokujeme, ich menoslov oznámime v máji," informoval prezident SEHA Mihajlo Mihajlovski.

Turnaj pre výbery hráčov do 18 rokov

Vedenie SEHA je v kontakte so slovinským Celje Pivovarna Laško, ďalší zástupca tejto krajiny Velenje údajne nemá momentálne potrebnú kvalitu a prípadný štart maďarského Szegedu stroskotáva na inej predstave trénera mužstva.

Otázne je, či sa bude o miesto v súťaži uchádzať niektorý z ruských klubov. Novinkou je aj zavedenie turnaja pre výbery hráčov do 18 rokov, detaily budú známe v máji.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.