Svitko je už v celkovom poradí siedmy, 6. etapu Rely Dakar však motocyklisti a štvorkolky nemohli dokončiť

v kategórii: Ostatné 0

Neprejazdné úseky na trati piatkovej 6. etapy v okolí Rijádu tohtoročnej edície Rely Dakar v Saudskej Arábii spôsobili, že organizátori museli prerušiť súťaže motocyklistov a štvorkolkárov.

10.1.2022 (Webnoviny.sk) - Neprejazdné úseky na trati piatkovej 6. etapy v okolí Rijádu tohtoročnej edície Rely Dakar v Saudskej Arábii spôsobili, že organizátori museli prerušiť súťaže motocyklistov a štvorkolkárov. V pláne bolo až 618 km, z toho 402 km meraných úsekov.

Všetci jazdci týchto kategórií sú už v bivaku a v sobotu ich čaká voľný deň. Za piatok sa pretekárom rátajú časy z méty 101 km a slovenský reprezentant Štefan Svitko obsadil medzi motocyklami siedmu priečku. V celkovej klasifikácii sa dokonca posunul v Top 10 z deviatej na siedmu pozíciu.

Víťazom 6. etapy je Sanders

Za víťaza piatkovej 6. etapy medzi motocyklami vyhlásili Austrálčana Daniela Sandersa s náskokom 2:26 min pred Britom Samom Sunderlandom a 2:36 min pred Rakúšanom Matthiasom Walknerom. Svitko za Sandersom zaostal o 4:05 min.

V celkovom poradí vedie Sunderland pred Walknerom (+2:39 min) a Sandersom (+5:35 min), pričom 39-ročný Žaškovčan Svitko má manko 24:29 min.

Zapletal a Sýkora skončili na 37. mieste

Predpísanú trať má už za sebou väčšina posádok v súťažiach automobilov a kamiónov. Medzi automobilmi v piatok triumfoval Argentínčan Orlando Terranova o 66 sekúnd pred Švédom Mattiasom Ekströmom, na tretej priečke klasifikovali s mankom 109 sekúnd domáceho Yazeeda Al-Rajhiho.

V celkovom poradí vedie Nasser Al-Attiyah z Kataru s pohodlným náskokom 48:54 min už pred Al-Rajhim, na tretiu priečku klesol Francúz Sébastien Loeb (+50:25 min). Čech Miroslav Zapletal so slovenským navigátorom Marekom Sýkorom v šiestej etape obsadili 37. stupienok a v celkovom poradí sú na 21. mieste s vyše tri a polhodinovým mankom na Al-Attiyaha.

Na trati je ešte Darászi s Palčom

Medzi kamiónmi potvrdzujú dominanciu Rusi na Kamazoch. V piatok zvíťazil Andrej Karginov pred Dmitrijom Sotnikovom a Eduardom Nikolajevom. V priebežnej klasifikácii vedie Sotnikov s náskokom 10:29 min pred Nikolajevom, tretí je ďalší ruský jazdec Anton Šibalov so stratou 38:17 min.

Stále na trati je Maďar Zsolt Darászi, súčasťou jeho posádky je aj Slovák Ľubomír Palčo.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.