Slovensko získalo už 12 medailí na európskom šampionáte v pretláčaní rukou

v kategórii: Ostatné 0

(WebNoviny.sk).

Slovenskí reprezentanti v pretláčaní rukou si vybojovali už dvanásť medailí (bilancia: 4 - 4 - 4) na 29. majstrovstvách Európy v gréckom meste Loutraki (17. - 22. mája).

V juniorskej kategórii medzi "dvadsaťjedenročnými" (U21) získala dva kovy najcennejšieho odlesku Barbora Bajčiová, ktorá triumfovala nad 70 kg v súťaži ľavou i pravou rukou.

So zlatom aj Barošová a Sojková

Dominika Barošová si vo vekovej kategórii do 18 rokov pripísala do 70 kg jedno zlato (v "ľavačke") i striebro (v súťaži pravou rukou), na najvyšší stupienok vystúpila aj Martina Sojková (U21, v "ľavačke" do 55 kg) a na strieborný Natália Richterová (U15, v súťaži pravou rukou, kategória do 70 kg).

O ďalšie pódiové priečky v juniorskej kategórii, vo všetkých prípadoch bronzové medaily, sa na ME 2019 postarali Kristína Bobovčáková (U21, ľavá ruka, kategória nad 70 kg), Klaudia Lišková (U21, pravá ruka, kategória do 55 kg), Stanislav Richter (U18, pravá ruka, kategória do 65 kg) a Natália Richterová (U15, ľavá ruka, kategória do 70 kg).

Šampionát vyvrcholí 21. a 22. mája

Bohatú medailovú bilanciu slovenských "pretláčačov" v Loutraki rozšírili v súťaži zdravotne znevýhodnených športovcov Štefan Nevedel (v "ľavačke" získal striebro v kategórii stojacich do 90 kg) a v "masters" kategórii medzi ženami Dagmar Petrová (striebro v súťaži ľavou rukou do 70 kg).

Kategória masters (veteráni) a zdravotne znevýhodnených športovcov pokračuje na ME 2019 v Loutraki aj v pondelok 20. mája, kontinentálny šampionát v pretláčaní rukou v Grécku vyvrcholí súťažami v seniorskej kategórii (muži, ženy) v utorok a stredu 21. a 22. mája.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.