Slovenskí vodnopólisti nestačili ani na Chorvátsko, v skupine na ME skončili poslední

v kategórii: Ostatné 0

ďalšej časti turnaja ho čakajú súboje o konečné 13. - 16. miesto. V pondelok 20. januára absolvujú Slováci o 11.30 h duel proti výberu Malty - štvrtému tímu C-skupiny.

20.1.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenskí vodnopóloví reprezentanti neuspeli ani vo svojom treťom vystúpení na majstrovstvách Európy v Budapešti. Mužstvo pod vedením trénera Petra Nižného v sobotu prehralo v súboji základnej A-skupiny s favorizovaným výberom Chorvátska 4:16 a bez zisku bodu obsadilo posledné štvrté miesto. V ďalšej časti turnaja ho čakajú súboje o konečné 13. - 16. miesto. V pondelok 20. januára absolvujú Slováci o 11.30 h duel proti výberu Malty - štvrtému tímu C-skupiny.

V sobotňajšom súboji sa na prvý gól čakalo až do piatej minúty, keď pokutový hod premenil hráč gréckeho Olympiakosu Maro Jokovič.

Slováci sa zapísali na tabuľu skóre až v druhej štvrtine, keď skóroval Juraj Zaťovič a v samotnom závere aj Marek Tkáč, ktorý upravoval stav stretnutia na 2:6. O víťazovi duelu definitívne rozhodla následná štvorgólová šnúra Chorvátov. Od tohto momentu sa zápas prakticky už len dohrával, no slovenských fanúšikov ešte potešili góly Tomáša Bielika a Maroša Tkáča.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle mužov

  • Budapešť (Maď.)

A-skupina:

Slovensko - Chorvátsko 4:16 (0:3, 2:4, 1:4, 1:5)

Góly SR: Zaťovič, Marek Tkáč, Bielik, Maroš Tkáč po 1, rozhodovali: Drevalová (Rus.) a Stavridis (Gréc.)

Zostava SR: Hoferica, Kozmér - Čaraj, Zaťovič, Mitruk, Molnár, Maroš Tkáč, Marek Tkáč, Bielik, Kováčik, Kolárik, Baláž

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.