Skvelá Paulína Fialková vybojovala v Ruhpoldingu druhé miesto v stíhacích pretekoch

v kategórii: Ostatné 0

Druhú streľbu v ľahu a prvú v stoji zvládla bez chyby a zrazu sa zaradila medzi tri najlepšie.

20.1.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 19. januára, 15:16
. Zaostala za ňou o 46,3 s.

Tretia skončila Švédka Hanna Öbergová. Druhá zo sestier Fialková Ivona bola v cieli až na 54. mieste so siedmimi chybami na strelnici.

"Je to veľké zadosťučinenie. Po toľkých pódiách v minulej sezóne som konečne po dlhšom čase zažila tento pocit. Za toto som bojovala, aby sa to stalo. Je to tak dobré, aké to je," uviedla Paulína Fialková pre RTVS.

"Druhé miesto je pre mňa dnes ako prvé. Čakala som na to takmer dve tretiny sezóny, nemôžem byť spokojnejšia so svojím účinkovaním v Ruhpoldingu," doplnila P. Fialková.

V najlepšej trojke

Paulína Fialková v Ruhpoldingu už v stredajších rýchlostných pretekoch útočila na vyrovnanie najlepšieho umiestnenia v aktuálnej sezóne - štvrté miesto zo šprintu v rakúskom Hochfilzene. Napokon skončila piata a pred nedeľňajšou stíhačkou mala dobrú východiskovú pozíciu.

Na prvej streľbe v ľahu zverenkyňa Anny Murínovej a Martina Bajčičáka netrafila jeden z terčíkov, ale zostala na piatej pozícii. Druhú streľbu v ľahu a prvú v stoji zvládla bez chyby a zrazu sa zaradila medzi tri najlepšie, keďže Talianka Dorothea Wiererová nezvládla svoje snaženie na strelnici a mala až tri chyby.

V poslednej streľbe v stoji P. Fialková raz chybila, ale rovnako na tom bola aj Švédka Öbergová, ktorá s ňou bojovala o druhé miesto za suverénkou sezóny Eckhoffovou. V poslednom kilometri Slovenka ušla Švédke v stúpaní a vykročila v ústrety druhému miestu. V hodnotení stíhacích pretekov v SP sa P. Fialková posunula už na tretie miesto.

Polepšila si aj Fialková

Eckhoffová dosiahla v hustom snežení šieste víťazstvo v tejto sezóne, čiže rovnaký počet ako mala na konte pred začiatkom tohto súťažného ročníka. Suverénna líderka Svetového pohára zároveň dominovala vo všetkých troch stíhacích pretekoch v tejto sezóne.Historicky vo Svetovom pohári si polepšila aj Paulína Fialková, ktorá po štvrtý raz v kariére skončila na druhom mieste. Na konte má aj štyri tretie priečky.

"Musela som bojovať a koncentrovať sa na seba v hustom snežení. Pred poslednou streľbou som vedela, že ak to zvládnem, bude z toho víťazstvo," uviedla Tiril Eckhoffová v prvom televíznom rozhovore.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone - 6. kolo

  • Ruhpolding (Nem.)
Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 34:08,7 min (1), 2. Paulína Fialková (SR) +46,3 s (2), 3. Hanna Öbergová +55,1 (2), 4. Johanna Skottheimová +57,3 (1), 5. Linn Perssonová (všetky Švéd.) +1:02,6 (1), 5. Denise Herrmannová (Nem.) +1:11,8 (3),... 54. Ivona Fialková (SR) +5:05,7 (7)

Poradie vo Svetovom pohári (po 11 z 24 pretekov): 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 501 bodov, 2. Dorothea Wiererová (Tal.) 459, 3. Hanna Öbergová (Švéd.) 342, 4. Ingrid Landmark Tanredvoldová (Nór.) 341, 5. Julia Simonová (Fr.) 339, 6. Denise Herrmannová (Nem.) 333, 7. Paulína Fialková (SR) 325,... 63. Ivona Fialková (obe SR) 24

Poradie v hodnotení stíhacích pretekov (po 3 zo 6 pretekov): 1. Tiril Eckhoffová 180 bodov, 2. Ingrid Landmark Tanredvoldová (obe Nór.) 129, 3. Paulína Fialková (SR) 125, 4. Justine Braisazová (Fr.) 113, 5. Hanna Öbergová (Švéd.) 102, 6. Dorothea Wiererová (Tal.) 96

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.