Rexová získala na paralympiáde v slalome bronz, predbehli ju iba sestry Aignerové

v kategórii: Ostatné 0

Lepšie ako 16-ročná Rexová boli iba rakúske sestry Aignerové.

13.3.2022 (Webnoviny.sk) - Alexandra Rexová si v sobotu vyjazdila na zimných paralympijských hrách v čínskom Pekingu druhú medailu, k zlatu zo super G pridala bronz zo slalomu. S navádzačkou Evou Trajčíkovou boli tretie aj po prvom kole, v druhom si už nenechali ujsť šancu na druhý cenný kov. Lepšie ako 16-ročná Rexová boli iba rakúske sestry Aignerové.

Triumfovala Veronika s náskokom 1,71 sekundy pred Barbarou, mladá Slovenka zaostala za víťazkou o 4,78 s. Štvrtá po prvom kole bola Henrieta Farkašová (nav. Martin Motyka), napokon ju klasifikovali na 5. priečke.

"Včera (11. marca pozn. redakcie) som si písala s mamou a sľúbila som jej, že pre ňu získam medailu. Bola to silná motivácia, v závere som však už šla na doraz. Boleli ma nohy, vlastne všetko," prezradila v cieli šťastná Rexová.

Medzi stojacimi ženami obsadila Vanesa Gašková výborné 9. mieste, Petre Smaržovej sa nepodarilo dokončiť prvé kolo. V nedeľu je v Jen-čchingu na programe slalom mužov. Slovensko na ZPH 2022 získalo už päť medailí - tri zlaté a dve bronzové.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.