Rasizmus je pandémia dneška, vyhlásil Anthony Joshua počas protestov po smrti Georgea Floyda (video)

v kategórii: Ostatné 0

Joshua mal pôvodne v tomto roku boxovať dvakrát, ale koronakríza spôsobila, že absolvuje len jeden súboj.

9.6.2020 (Webnoviny.sk) -

V anglickom meste Watford sa konala demonštrácia na podporu práv černošského obyvateľstva a jej prominentným účastníkom bol boxerský šampión ťažkej váhy Anthony Joshua. Objavil sa tam s barlami a špeciálnym spevnením ľavého kolena, keďže ho v ňom malo pichnúť počas tohtotýždňového tréningu.Joshua prehovoril pred stovkami ľudí a prečítal im aj báseň. Rasizmus v nej označil za pandémiu dneška. Účastníci pochodu niesli v rukách transparenty typu: "Silence is violence", čiže "Zostať ticho znamená podporu násilia."Musíme byť zjednotení a súdržní

"Je to vírusová pandémia a nehovorím o COVIDe 19. Na mysli mám rasizmus," uviedol Anthony Joshua, cituje ho aj portál BBC.

"Musíme byť zjednotení a súdržní, lebo tento vírus je prítomný v životoch mladých aj starých ľudí, bohatých aj chudobných a naprieč všetkými povolaniami a spoločenskými vrstvami," doplnil majiteľ majstrovských opaskov vo verziách IBF, WBA a WBO.

Aj 30-ročný Joshua sa pridal k stovkám známych športovcov tmavej pleti, ktorí sa rozhodli nezostať ticho a reagovať na zbytočnú smrť 46-ročného Afroameričana Georgea Floyda nedávno v Minneapolise. Stal sa obeťou policajnej brutality pri zatýkaní.Čo sa týka zdravotného stavu takmer dvojmetrového a 110 kg vážiaceho boxera, jeho hovorca uviedol: "Chodí na kontroly, ale bezprostredné vážne zranenie to nie je. Ortéza na kolene je preventívne opatrenie na základe odporúčania fyzioterapeutov."Z dvoch súbojov absolvuje len jeden

Joshua mal pôvodne v tomto roku boxovať dvakrát, ale koronakríza spôsobila, že absolvuje len jeden súboj. Svoje majstrovské opasky bude obhajovať proti Bulharovi Kubratovi Pulevovi, zatiaľ na neznámom mieste a možno bez prítomnosti fanúšikov.Joshuov promotér Eddie Hearn si myslí, že veľký duel o titul majstra sveta by sa mal odohrať pred divákmi. Ich neúčasť by bola pre neho krajná možnosť. V zákulisí sa spomína ako možné dejisko starobylá aréna v chorvátskom meste Pula s kapacitou 7000 miest na sedenie.Ak by sa mu podarilo zdolať Puleva, Joshua by sa zrejme postavil proti kráľovi organizácie WBC Tysonovi Furymu v súboji o titul absolútneho šampióna v ťažkej váhe.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.