Nórska miešaná štafeta získala zlato na MS v biatlone, Slovákov stiahli z trate

v kategórii: Ostatné 0

Medailu z MS si odniesli aj druhí reprezentanti Talianska a tretí Česi.

potvrdilo úlohu favorita a získalo zlato v miešanej štafete 4 x 6 km. Na druhom mieste skončilo s odstupom 15,6 sekundy domáce Taliansko a z bronzových medailí sa mohli tešiť biatlonisti Česka.

odovzdala štafetu na 22. mieste.

Slabšia bežecká výkonnosť Sloveniek

"So streľbou som veľmi spokojná. Príliš som na tým nerozmýšľala, veci som robila automaticky a v dobrom rytme. Bežecky bolo náročne udržať so súperkami, ale som rada za túto šancu. Nepodarí sa mi často bežať s takouto špičkou. Robila som všetko, čo bolo v mojich silách," vyjadrila sa Poliaková v rozhovore pre RTVS krátko po dokončení svojho štafetového úseku.

vyšvihlo Česko. Slovenka Machyniaková potvrdila vynikajúcu streleckú bilanciu, no zároveň slabšiu bežeckú výkonnosť. Zostrelila všetkých desať terčov, ale odovzdávala na poslednom klasifikovanom 23. mieste. Manko slovenského tímu bolo napriek streleckému zápisu 0+1 takmer na úrovni štyroch minút.

O víťazovi rozhodla záverečná streľba

, ktorý tesne pred tým absolvoval svoju streľbu v stoji. Slovenskú štafetu predčasne stiahli z trate, hoci na šiestich streleckých položkách potrebovala iba dva náhradné náboje.

O víťazovi sa napokon rozhodovalo na záverečnej streľbe. V súboji Johannes Thingnes Bö verzus Dominik Windisch bol napokon úspešnejší Nór a v záverečnom bežeckom okruhu si s prehľadom postrážil prvé miesto. Bronzovú pozíciu pre Česko udržal Michal Krčmář, ktorý napokon finišoval s mankom 30 sekúnd na víťazné nórske kvarteto. Zaujímavosťou je, že klasifikovaných bolo iba 16 z 27 štafiet.

Majstrovstvá sveta v biatlone 2020

  • Anterselva (Tal.) - štvrtok
Miešaná štafeta 4 x 6 km: 1. Nórsko (Marte Olsbuová Röiselandová, Tiril Eckhoffová, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) 1:02:27,7 h (0+7), 2. Taliansko (Lisa Vittozziová, Dorothea Wiererová, Lukas Hofer, Dominik Windisch) +15,6 s (0+6), 3. Česko (Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec, Michal Krčmář) +30,8 (0+2), 4. Nemecko (Franziska Preussová, Denise Herrmannová, Arnd Peiffer, Benedikt Doll) +49,2 (1+10), 5. Ukrajina (Anastasia Merkušinová, Julia Džimová, Arťom Prima, Dmitro Pidručnij) +56,1 (1+7), 6. Rusko (Irina Starychová, Jekaterina Jurlovová-Perchtová, Matvej Jelisejev, Alexander Loginov) +59,4 (0+8), ... Slovensko (Terézia Poliaková, Veronika Machyniaková, Martin Otčenáš, Michal Šima) nedokončilo

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.