Nemka Herrmannová v Pokljuke deklasovala súperky, Paulína Fialková netrafila päť terčov

v kategórii: Ostatné 0

Nemecká biatlonistka Denise Herrmannová dosiahla piate individuálne víťazstvo v pretekoch Svetového pohára.

sa stala Nemka Denise Herrmannová.

, ale päť chýb na strelnici ju odsunuli iba na konečné 47. miesto.

Tridsaťjedenročná Nemka Herrmannová nedala konkurencii šancu a triumfovala s takmer minútovým náskokom pre druhou Švédkou Hannou Öbergovou, ktorá spravila jednu chybu na strelnici. Poradie na stupňoch víťaziek doplnila Francúzka Anais Bescondová, ktorá na štvrtú priečku odsunula Talianku Lisu Vittozziovú.

Líderka Svetového pohára bol osemnásta

nenaviazala na dobré výkony z Ruhpoldingu. Nevyvarovala sa piatich zaváhaniam na strelnici, a tak nemohla pomýšľať na popredné priečky.

"Svet sa nezrúti, aj keď to bolo z mojej strany pokazené preteky. Mrzí ma to, ale môžem si za to jedine sama. Neviem, čo sa mohlo stať. Snažila som sa neuponáhľať výstrely a ani sa neblázniť na trati. Dnes som nikoho nepotešila. Tieto náročné trate mne zrovna nesedia. Už pred štartom som sa necítila dobre. Nezostáva mi nič iné, iba zabudnúť a koncentrovať sa na ďalšie súťaže. Nie je každý deň nedeľa," povedala v rozhovore pre RTVS Paulína Fialková.

Ivonu Fialkovú mrzela druhá "ležka"

rovnako ako jej sestra netrafila štvrtinu z 20 terčov a obsadila 54. miesto.

"Je to smutné, máme za sebou dlhé a náročné preteky, ktoré sa skladajú z viacerých častí. Keď všetky vyjdú s výnimkou jednej, ktorá to pokazí, tak to nahnevá. Jedna nevydarená položka ma odsunula od pekného výsledku. Bežecky to bolo celkom dobré. Na trati som sa cítila lepšie. Škoda druhej ´ležky´, ´stojky´ som mala vyrovnanejšie," poznamenala pre RTVS Ivona Fialková.

začala síce nulou pri streľbe v ľahu, ale v ďalšom priebehu spravila tri chyby a v cieli ju klasifikovali na 75. stupienku.

Výsledky - Svetový pohár v biatlone - 7. kolo

  • Pokljuka (Slovin.)
Vytrvalostné preteky žien na 15 km: 1. Denise Herrmannová (Nem.) 41:33,4 min (0), 2. Hanna Öbergová (Švéd.) +59,2 s (1), 3. Anais Bescondová (Fr.) +1:15,7 min (0), 4. Lisa Vittozziová (Tal.) +1:21,7 (0), 5. Franziska Preussová (Nem.) +2:02,8 (0), 6. Clare Eganová (USA) +2:10,4 (0), ... 47. Paulína Fialková +6:20,8 min (5), 54. Ivona Fialková +6:48,7 (5), 70. Veronika Machyniaková +8:12,6 (2), 75. Terézia Poliaková (všetky SR) +9:09,3 (3)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.