Nagy a Hájková najlepšími športovcami plaveckej federácie, ocenenia si prevzali aj ďalší

v kategórii: Ostatné 0

Ocenené boli aj významné osobnosti pri príležitosti 100. výročia plaveckých športov v Česku a na Slovensku. BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk).

Richard Nagy a Karolína Hájková sa stali najúspešnejšími športovcami Slovenskej plaveckej federácie (SPF) za rok 2018. Nagy z ŠK Dukla Banská Bystrica obhájil minuloročný triumf, Hájková na pomyselnom tróne nahradila Katarínu Listopadovú.

Zástupcovia SPF vyhlásili a odmenili svojich najlepších športovcov na sobotňajšom galavečere v priestoroch pražského Forum Karlín. Ocenené boli aj významné osobnosti pri príležitosti 100. výročia plaveckých športov v Česku a na Slovensku. Podujatie moderovali Marcel Merčiak a Jan Smetana.

Najlepší juniori Duša a Potocká

Na druhom mieste medzi mužmi skončil Tomáš Klobučník, tretiu priečku obsadil Adam Halas. Strieborná trofej v ženskej kategórii putovala do rúk Andrei Podmaníkovej, na tretej pozícii sa umiestnila Laura Benková.

Ocenenia pri príležitosti 100. výročia plaveckých športov si prevzali napríklad Richard Nagy, Gabriel Baran, Barbora Mišendová, Martina Moravcová, Július Samuelis či Olga Kozičová.

Najlepším juniorom za rok 2018 sa stal Matej Duša z oddielu XBS swimming, za najlepšiu juniorku roka vyhlásili Tamaru Potockú z KP Aquacity Poprad. V kategórii masters ocenili Martina Hlavatého a Eriku Mrázovú.

V synchronizovanom plávaní bola najúspešnejšia ženská dvojica Nada Daabousová a Diana Miškechová, najlepšou sólistkou sa opätovne stala Daabousová. Ocenené bolo aj najúspešnejšie družstvo v zložení nasledovných 12 akvabel: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Nada Daabousová, Romana Horská, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Diana Miškechová, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková a Sophia Suranová.

Ocenenia pre juniorov i diaľkových plavcov

V juniorskej kategórii ako najlepší pár zvíťazili Laura Lisá a Kristína Kvasňovská. Ocenené bolo aj najúspešnejšie družstvo (Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Silvia Solymosyová a Sophia Suranová).

Z diaľkových plavcov si prevzali ocenenia športovci z klubu Orca Bratislava Ivan Fratrič a Karolína Balážiková Dubčáková. Za najlepšieho vodnopólistu v roku 2018 vyhlásili Lukáša Ďuríka, ktorý momentálne pôsobí v maďarskom Debrecíne. Najúspešnejšia seniorka bola Janka Kurucová.

V FPD Slovenskom pohári družstiev 2018 sa víťazom stal Plavecký klub STU Trnava. Druhé miesto patrí Plaveckému klubu Orca Bratislava. Tretie miesto obsadil Športový plavecký klub Kúpele Piešťany. Slovenskí plavci v roku 2018 prekonali celkovo 114 rekordov (Ženy 68 rekordov, muži 44, štafety mix 2), čo je o 39 viac ako vlani.

Najúspešnejší športovci Slovenskej plaveckej federácie

  • za rok 2018
Plávanie

Muži: 1. Richard Nagy, 2. Tomáš Klobučník, 3. Adam Halas

Ženy: 1. Karolína Hájková, 2. Andrea Podmaníková, 3. Laura Benková

Masters muži: Martin Hlavatý

Masters ženy: Erika Mrázová

Junior: Matej Duša

Juniorka: Tamara Potocká

Synchronizované plávanie

Sólistka: Nada Daabousová

Pár: Nada Daabousová, Diana Miškechová

Tím: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Nada Daabousová, Romana Horská, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Diana Miškechová, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Sophia Suranová

Pár juniori: Laura Lisá, Kristína Kvasňovská

Tím juniori: Júlia Bachárová, Zuzana Bodíková, Anastasia Jakovlevová, Kristína Kvasňovská, Dina Lengyelová, Laura Lisá, Barbora Novotná, Rebecca Slezáková, Silvia Solymosyová, Sophia Suranová

Diaľkové plávanie

Muži: Ivan Fratrič

Ženy: Karolína Balážiková Dubčáková

Vodné pólo

Muži: Lukáš Ďurík

Ženy: Janka Kurucová

Muži U19: Matej Čaraj

Ženy U19: Beáta Kováčiková

FPD Slovenský pohár družstiev

1. PK STU Trnava, 2. PK Orca Bratislava, 3. ŠPK Kúpele Piešťany

Ocenenia pri príležitosti 100. výročia plaveckých športov

1949-1968: Vladimír Hopka, Ľudovít Komadel, Olga Kozičová, Marta Skupilová

1969-1988: Marcel Géry, Ladislav Hlavatý, Miloslav Roľko, Vlasta Wawrová, Silvia Rusinová, Július Samuelis

1989-1998: Marcel Mlažo, Miloslav Dolník, Ondrej Gajdáč, Daniela Hornáková Zahradníková

1999-2008: Martina Moravcová, Viera Čamborová Šterzlová, Darina Moravcová, Denisa Smolenová, Karol Máčik, Yvetta Macejková, Vlastimil Kratochvíl, Roman Poláčik, Juraj Skála

2009-2018: Jozef Bazálik, Ján Foriš, Vlasta Hiadlovská, Ľuboš Križko, Jiří Walter, Jana Mezovská, Barbora Mišendová, Richard Nagy, Gabriel Baran

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.