Medzinárodný maratón mieru 2019 pozná mená svojich favoritov, príde aj legendárna Nórka

v kategórii: Ostatné 0

Spomedzi Slovákov je opäť favoritom na národné prvenstvo Tibor Sahajda, ktorému by mal zdatne sekundovať Jozef Urban.

18.9.2019 (Webnoviny.sk) - Etiópčania Werkuneh Seyoum Aboye, Seboka Nigusse Erre medzi mužmi či Keňanka Faith Cheruto Chemaoiová a Lelelem Berha Yachemová z Etiópie medzi ženami budú patriť medzi favoritov na popredné umiestnenie na 96. ročníku Medzinárodného maratónu mieru, ktorý sa v Košiciach uskutoční v nedeľu 6. októbra 2019.

Viac než štrnásťtisíc prihlášok

Ich mená zverejnili organizátori na utorkovej tlačovej konferencii v Košiciach na čele s riaditeľom podujatia Branislavom Koniarom.

Spomedzi Slovákov je opäť favoritom na národné prvenstvo Tibor Sahajda, ktorému by mal zdatne sekundovať Jozef Urban.

Medzi ženami je adeptkou na domáce prvenstvo Silvia Schweiger, kvalitné výkony organizátori MMM očakávajú aj od Lucie Vlčákovej či od Češky Petry Pastorovej.

Na októbrový košický maratón organizátori doteraz dostali spolu 14 557 prihlášok vo viacerých kategóriach. Zatiaľ 2168 vytrvalcov sa prihlásilo na maratón a ďalších 4887 na polmaratón. Pred rokom v Košiciach štartovalo 14 154 športovcov.

Kristiansenová nesúťažnou hviezdou

Nesúťažnou hviezdou MMM 2019 v Košiciach bude niekdajšia nórska vytrvalkyňa Ingrid Kristiansenová, jej meno tento rok ponesie juniorská štafeta.

Šesťdesiattriročná rodáčka z Trondheimu v minulosti ovládla mnoho prestížnych maratónov vrátane tých v New Yorku, Londýne, Bostone či Chicagu.

Ako prvá žena zabehla 5 km pod 15 minút a 10 km pod 31 minút, v apríli 1985 dosiahla v Londýne svetové maratónske maximum (2:21:06 h) a držiteľkou tohto rekordu bola dlhých 13 rokov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.