Marc Márquez je kráľom Sachsenringu, môže vybojovať desiate víťazstvo v sérii

v kategórii: Ostatné 0

Séria Marca Márqueza je obdivuhodná a v súčasnom svete motocyklových pretekov by sme podobnú hľadali len veľmi ťažko.

7.7.2019 (Webnoviny.sk) - Seriál pretekov cestných motocyklov pokračuje v nedeľu Veľkou cenou Nemecka na okruhu Sachsenring. Ten si v posledných rokoch podmanil Španiel Marc Márquez, ktorý tu od roku 2013 v najprestížnejšej kubatúre MotoGP nenašiel premožiteľa.

Obdivuhodná séria

Celkovo zabojuje o desiatu výhru v sérii, keďže v rokoch 2011 a 2012 triumfoval v kategórii Moto2 a o rok predtým aj v triede do 125 kubických centimetrov.

"Cítim sa dobre, pretože sme v šampionáte vo veľmi dobrej pozícii. Sme vo forme a za sebou máme dobrý víkend v Assene. Tréningy boli síce jedny z najhorších, ale napokon sme získali v pretekoch 20 bodov. Pred podujatím v Nemecku každý hovorí, že som favorit. Áno, vyhral som tu v minulých rokoch, ale tento šport je nepredvídateľný. Všetci hovorili to isté v Austine a spadol som," povedal Márquez pre web gpone.com

Séria Marca Márqueza je obdivuhodná a v súčasnom svete motocyklových pretekov by sme podobnú hľadali len veľmi ťažko. Jediným pretekárom, ktorý vyhral viac podujatí na jednej trati po sebe je Talian Giacomo Agostini.

Viňales favorizuje Hondu

V rokoch 1966-1973 osemkrát v sérii nenašiel premožiteľa na okruhu Spa-Francorchamps a ešte o jeden triumf viac pridal na fínskom okruhu Imatra. Vtedy to bolo v elitnej kategórii do 500 kubických centimetrov.

Marc Márquez je jednoznačným lídrom šampionátu, druhý Andrea Dovizioso stráca už 44 bodov. Predošlú Veľkú cenu Holandska vyhral Španiel Maverick Viňales na Yamahe, ale v Nemecku aj on favorizuje motocykle Hondy.

"Myslím si, že Honda a Marc sú favoriti a bude ťažké ich zdolať. Budeme sa snažiť dotiahnuť ich rýchlosť a určite to bude nesmierne náročné," skonštatoval Viňales. O prevahe Hondy hovorí aj fakt, že na nemeckom Sachsenringu vyhrala 15 z posledných 21 pretekov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.