Južná Afrika sa prebudila s boľavými hlavami, triumf na MS v rugby oživil aj heslo „Stronger Together" (video)

v kategórii: Ostatné 0

Prezident Cyril Ramaphosa, ktorý bol v Paríži na finále, zváži verejný sviatok, ak Springbokovia zdvihnú pohár.

30.10.2023 (SITA.sk) - Južná Afrika sa v nedeľu prebudila v radostnej nálade, ale s boľavými hlavami, oslavujúc prvenstvo na MS v ragby. Juhoafričanie v napínavom parížskom finále zvíťazili 12:11 nad starými rivalmi z Nového Zélandu.

Ragby má v Južnej Afrike bezpochyby väčší význam, ako v akejkoľvek inej krajine na svete, pretože spojí ľudí rôznych rás a dokáže pozdvihnúť talentovaných jednotlivcov z chudoby. Ich štvrtý triumf na svetovom šampionáte z ôsmich turnajov, ktorých sa zúčastnili, bol napínavé a nechýbala ani dávka šťastia. Ale to urobilo víťazstvo ešte sladším pre fanúšikov.

Prezident Cyril Ramaphosa, ktorý bol v Paríži na finále, uviedol, že zváži verejný sviatok, ak Springbokovia zdvihnú pohár. Hoci o tom nezaznelo ďalšie slovo, fanúšikovia si to vzali k srdcu. Predtým však stačili vykúpiť obchody s alkoholom a všetkým, čo treba na obľúbene miestne BBQ.

"Stronger Together" je heslo, ktoré nanovo ožilo v celej Južnej Afrike a v princípe všade, kde má juhoafrický tím svojich fanúšikov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.