Ján Volko v Madride zlepšil slovenský rekord, Rojasová prekonala najlepší svetový výkon

v kategórii: Ostatné 0

Ján Volko skončil v Madride v I. rozbehu na 60 m druhý, no už tretí raz v tomto roku v sezóne vyrovnal vlastný slovenský rekord časom 6,57 sekundy.

23.2.2020 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 21. februára, 22:16
V trojskoku žien sa na záverečnom mítingu atletického seriálu World Athletics Indoor Tour v Madride blysla svetovým rekordom Venezuelčanka Yulimar Rojasová, ktorá v záverečnom šiestom pokuse dosiahla 15,43 m a o 7 cm zlepšila doterajšie historické maximum Rusky Tatiany Lebedevovej zo 6. marca na halových MS 2004 v Budapešti.

Dvojnásobná majsterka sveta, ktorú trénuje legendárny kubánsky diaľkar Iván Pedroso, si zároveň o dva centimetre zlepšila absolútny osobný rekord 15,41 zo septembra minulého roka v Andújare. Rojasovej séria: x - 14,65 - x - 15,29 - x - 15,43.

skončil vo finále behu na 60 m na záverečnom siedmom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v Madride tretí, no časom 6,55 sekundy o dve stotinky zlepšil vlastný rekord SR z poľskej Torune v roku 2018.

Volka v madridskom finále v hale Gallur Municipal Sports Center zdolali iba Američania Ronnie Baker (6,44) a Demek Kemp (6,48) a rovnaké je aj konečné poradie v prestížnom seriáli WAIT. Baker vyhral s 30 bodmi pred Kempom (24) a Volkom (20).

vyšiel útok na rekord SR na štvrtý raz, keď predtým v tomto roku svoj rekord 6,57 vyrovnal vo finálových behoch na mítingoch WAIT v Düsseldorfe a Liévine a takisto v piatkovom rozbehu v Madride, v ktorom skončil druhý za Bakerom (6,50), tretí za Volkom finišoval ďalší Američan Mike Rodgers (6,61), ktorého vo finále diskvalifikovali pre uliaty štart. Dvadsaťtriročný Bratislavčan dosiahol v rozbehoch celkovo tretí najlepší čas, rýchlejší od neho bol ešte víťaz II. behu Japonec Šuhei Tada (6,56).

V piatich vystúpeniach na mítingoch WAIT raz vyhral (Toruň) a štyrikrát skončil tretí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.