Aktualizované: Ján Volko mal na dosah medailu na Svetovej univerziáde v talianskom Neapole

v kategórii: Ostatné 0

Ján Volko štvrtý vo finále stovky na Svetovej univerziáde v Neapole.

10.7.2019 (Webnoviny.sk) -  • aktualizované 9. júla 22:23
Slovenskému šprintérovi Jánovi Volkovi vo finále behu na 100 m na 30. svetovej univerziáde v talianskom Neapole tesne ušla medaila, skončil štvrtý vo vyrovnanom slovenskom výkone roka 10,36 sekundy.

Zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka zaostal za bronzovým Brazílčanom Rodrigom do Nascimentom (10,32) o 4 stotinky, zlato získal jeho krajan Paulo Andre Camilo (10,09) a striebro Juhoafričan Chederick van Wyk (10,23).

Volko bežal vo finále v prvej dráhe, druhá ostala voľná, keďže víťaz EH v Minsku Portugalčan Carlos Nascimento na duel o medaily nenastúpil. Volko, študent FEI STU v Bratislave, sa na stovke v porovnaní so SU 2017 na Taiwane zlepšil o jedno miesto, v Tchaj-peji bol piaty.

"S umiestením som spokojný, relatívne aj s časom, keďže fúkal mierny protivietor. Čo sa týka behu, bol taký zvláštny, lebo som nemal kontakt s nikým vedľa seba, nemal som sa s kým ťahať. Preto som možno trochu skôr ako zvyčajne cieľoval. Bežal som si svoj beh a to je fajn. Teraz sa dobre pripraviť na dvojstovku, času je málo," skonštatoval Volko. Rozbehy na 200 m sú v Neapole na programe už v stredu o 11.30 h.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.