VIDEO Sedemnásťročný Slafkovský sa pred očami Ramsayho predviedol ako skúsený matador: Okamžitá reakcia kanadského trénera!

v kategórii: MS v hokeji autor: Bohumil Ďobo 0

Slovenska 20 zdolala v úvodnom prípravnom zápase rovesníkov z Česka 5:2. Odvetný duel prehrali mladí Slováci po nájazdoch. Zápas sledoval i realizačný štáb áčka!

Slovenskí mladíci sa pred trénermi národného tímu ukázali vo veľmi dobrom svetle. Proti rivalovi z Česka odohrali dva vynikajúce zápasy adali osebe vedieť.

Výborné výkony na ľade si všimol i reprezentačný tréner Craig Ramsay. Juraja Slafkovského, Samuela Kňažka a Šimona Nemca pozval na spoločnú prípravu do Piešťan pred MS v hokeji, ktoré bude hostiť tento rok lotyšská Riga.

„Vedel som, že sa prídu pozrieť, keďže tu má naša mužská reprezentácia zraz. Snažil som sa hrať svoju hru,” prezradil Slafkovský pre denník Šport.

Slovenský útočník Slafkovský je najmladším hokejistom z nominovaných. Má za sebou prvé tréningy s áčkom Slovenskej reprezentácií.

„Tak mesiac a pol dozadu som vôbec nemyslel, že sa do seniorskej reprezentácie môžem dostať, ale po vyhláseniach pána Haščáka som si začal myslieť, že by sa to podariť mohlo. Je to veľká česť a motivácia, aby som sa do budúcna snažil ešte viac," zhodnotil sedemnásťročný hokejista pre hockeyslovakia.sk.