Sústrediť sa musíme hlavne na seba, odkazuje Ďaloga pred prvým zápasom na MS

v kategórii: MS v hokeji autor: Bohumil Ďobo 0

Slovenskí hokejisti otvoria v piatok (21.5 o 15:15) MS v hokeji 2021 proti Bielorusku.

Hodnotiť silu prvého súpera na šampionáte nie je vôbec jednoduchá úloha. Bielorusi chýbali medzi elitou tri roky. Nikto nevie čo očakávať od tohto súpera.

Polovicu bieloruskej nominácie tvoria hokejisti z KHL. Na súpiske majú aj niekoľko skúsených hráčov. Najväčšiu pozornosť priťahuje 22-ročný útočník Jegor Šarangovič.

Je spoluhráčom Mariána Studeniča z New Jersey Devils. Bielorus má za sebou nováčikovskú sezónu v NHL a nebol vôbec do počtu. Odohral 54 zápasov a celkovo získal na svoje konto 30 bodov.

Zaradí sa medzi útočné esá Bieloruska.

Slovenskí hokejisti sa zhodujú, že je ťažko hodnotiť silu súpera. Najdôležitejšie je dobre sa pripraviť na zápas.

„Každý súper má svoju kvalitu. Nehodnotil by som, či sú Bielorusi ťažký alebo ľahší súper. Majú veľa mien z KHL, mnoho skúseností. Osobne neviem, čo od nich očakávať. Treba sa prispôsobiť tempu, ktoré bude vysoké od prvého striedania. A treba byť naň pripravený," povedal Miloš Roman pre hockeyslovakia.sk.

Marek Ďaloga o sile Bielorusov vôbec neuvažuje. „Niečo si k nim spolu s trénermi povieme, lenže my sa musíme držať našej hry, nášho štýlu. Plniť, čo nám tréneri naordinujú. Sústrediť sa na seba," prezradil ostrieľaný obranca.