Ďalšia komplikácia! Hlavný sponzor odmieta, aby MS v hokeji organizovalo Bielorusko

v kategórii: MS v hokeji autor: Marcel Vargončík 0

Šampionát v Minsku má ďalšie komplikácie. Turnaj bojkotuje aj hlavný sponzor.

Majstrovstvá sveta v roku 2021 mali pôvodne organizovať Minsk a Riga. Lotyšsko po prezidentských voľbách v Bielorusku, ktoré opätovne vyhral Alexander Lukašenko, odmieta turnaj spoluorganizovať.

Spoločne chcú postupovať aj dve škandinávske krajiny – Švédsko a Fínsko. Uvažujú, že sa nezúčastnia šampionátu, pretože v Bielorusku sa hrubo upierajú základné ľudské práva.

Tlak na zmenu dejiska tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji ďalej silnie, vedľa vyhlásenia politikov a športových funkcionárov pribudol aj významný hlas odporu zo sveta biznisu. Spoločnosť Škoda Auto nebude šampionát sponzorovať, ak sa turnaj bude konať v Bielorusku.

Škoda Auto je hlavným partnerom majstrovstiev sveta už od roku 1993. Platnú zmluvu s Medzinárodnou hokejovou federáciou má do roku 2021. Teraz sa vedúci predstavitelia postavili na barikády odporu. Ak sa hokejová federácia rozhodne usporiadať turnaj v Bielorusku známa česká automobilka nechce byť toho súčasťou.

„Dôsledne dodržiavame, chránime a presadzujeme všetky predpisy, ktoré ochraňujú ľudské práva ako celosvetovú základnú a všeobecnú potrebu. Z tohto dôvodu Škoda Auto odstúpi z pozície sponzora majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji IIHF 2021, ak bude Bielorusko potvrdené ako jeho spoluorganizátor," povedal vedúci komunikácie podniku Škoda Auto Tomáš Kotera, ktorého cituje viacero tuzemských médií.

Majstrovstvá sveta 2021 majú byť od 21. mája do 6. júna.