Česko skladá tím na MS v hokeji: Účasť sľúbili i hviezdy z NHL!

v kategórii: MS v hokeji autor: Bohumil Ďobo 0

Základná časť v zámorí končí 11. mája. Problém je, že všetky tímy, ktoré priletia do dejiska MS v Rige, musia absolvovať šesťdňovú karanténu.

Sú to komplikácie pre národné mužstvá, ale vopred vedia, čo ich čaká.

Výber Filipa Pešána sa chystá priletieť do dejiska turnaja 15. mája. Ihneď po absolvovaní Českých hokejových hier v Prahe. Ostrý štart na MS príde na rad 21. mája proti Rusku.

Tréner českého tímu dostal prísľub niekoľkých hviezd z NHL a preto veľké úsilie smeruje k tomu, aby všetko časovo zvládol. Opatrenia spojené s covidom situáciu komplikujú.

Od začiatku príletu do Rigy chce mať Pešán v tíme detroitske duo Filipa Hroneka a Filipa Zadinu. V hre sú ďalší hokejisti zo zámoria. Generálny manažér dostal prísľub od Jakuba Voráčka z Philadelphie.

Záujem prísť má aj Radko Gudas z Floridy, ale jeho tím hrá vynikajúco a play off mu zrejme neujde. Hovorí sa aj o Davidovi Rittichovi, ktorý chytá v Calgary. Ale nie je vylúčené, že sa stane súčasťou výmeny.

„Teraz to vyzerá na Filipa Hronka a Zadinu. S nimi takmer naisto počítame. Uvidíme, ako to budú mať s play off ďalší chalani, s ktorými som sa už skôr predbežne dohodol.

Vedia odo mňa, že sa v Rige budeme pohybovať v bubline a že nejaké nepríjemné prekážky nastanú. Čakám na prestupovú deadline, po nej obvoláte všetkých hráčov, o ktoré máme záujem," prezradil pre iSport.cz generálny manažér.