Williams obsadil prvú sedačku pre budúci rok: Do Grove mieri talentovaný Russell

v kategórii: Motoršport autor: Matúš Pavlík 0

Tím Williams patrí k posledným na štartovom rošte, ktorý ešte má k dispozícii voľné miesta pre budúci rok. Po dnešku ale zostala voľná už len jedna voľná sedačka.

Williams sa dohodol na spolupráci so supertalentovaným mladíkom Mercedesu Georgom Russellom. Ten je už prakticky istým šampiónom juniorskej Formuly 2. Pred posledným podujatím sezóny má pred druhým Alexandrom Albonom náskok 37 bodov. Koncom novembra v Abú Zabí bude v hre ešte ďalších 44. Thajský pretekár tak má len čisto matematickú šancu a je takmer isté, že žezlo po vlaňajšom šampiónovi Charlesovi Leclercovi preberie práve Russell.

Ten počas letných prestupových šachov doplácal na málo miesta na rošte. Zdalo sa, že Mercedesu sa nepodarí nájsť miesto ani pre Estebana Ocona, nieto ešte pre Russella. Všetko je napokon inak a bude to práve rodák z King‘s Lynn, kto s pomocou jeho materského Mercedesu získal sedačku v kráľovnej motoršportu.

„Je to veľká česť dostať sa do tímu s takou prestížou a tradíciou, akú má Williams," povedal Russell. Jedným dychom nezabudol poďakovať Claire Williamsovej a Totovi Wolffovi. Ten ho aj s Mercedesom podporuje dlhé roky a pomohol mu k titulu šampióna GP3 a teraz aj F2. Netreba zabúdať, že pred svojim príchodom do F1 získal po sebe tieto tituly aj Leclerc.

„Neviem sa dočkať Melbourne budúci rok a pripojenia sa k Williamsu. Veríme, že to bude začiatok skvelej novej cesty," nechal sa počuť Russell. Ten už má za sebou niekoľko testov v monoposte Force Indie, takže s Formulou 1 má skúsenosti.

Meno jeho partnera Williams zatiaľ neprezradil. Kandidátov je viacero. Možnosťou je naďalej Esteban Ocon, podobne tak Robert Kubica. Tím z Grove sa naďalej môže obrátiť na východ, peniaze z Ruska mu môžu finančne veľmi pomôcť. Netreba preto zabúdať na možnosť, že v tíme zotrvá Sergej Sirotkin, nasadenia by sa mohol dočkať aj ďalší pilot F2 a Sirotkinov krajan Artem Markelov.